Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Rezník už má nových šéfov spravodajstva! Dočasne stiahnutí Reportéri s novým vedúcim

Pôvodní šéfovia spravodajstva od nástupu Rezníka skončili po pol roku, vedenie telerozhlasu už našlo náhradu.

Začiatkom februára prebehla médiami prekvapujúca správa o odchode Juraja Rybanského aj Borisa Chmela z RTVS. Do telerozhlasu nastúpili len v septembri 2017, pričom obaja viedli spravodajskú časť RTVS. Pôvodne mali z telerozhlasu odísť k 28. februáru, nakoľko sa však ich náhrada dovtedy nenašla, na svojich miestach ostali do polovice marca.

RTVS už aktuálne potvrdila správy portálu Aktuality.sk a informuje o nových menách, ktoré majú Rybanského a Chmela vo funkciách nahradiť. Novým riaditeľom Sekcie spravodajstva a publicistiky sa má stať Vahram Chuguryan, bývalý novinár arménskeho pôvodu. V rokoch 2000 – 2008 pracoval ako zahraničný redaktor Slovenskej televízie, neskôr riadil komunikačné oddelenie na Ministerstve hospodárstva pod vedením Ľubomíra Jahnátka zo Smeru. Od roku 2010 pôsobil v skupine SPP pod vedením nemecko-francúzskeho manažmentu. Zodpovedal aj za komunikáciu prepravcu plynu do Európskej únie, spoločnosti Eustream. V roku 2016 nastúpil na pozíciu riaditeľa komunikačného odboru Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pod vedením Petra Plavčana, nominanta SNS.

Novou šéfkou Odboru televízneho spravodajstva a publicistiky v RTVS je Hana Lyons, aktuálne pracujúca ako dramaturgička v telerozhlase. V RTVS pracovala na viacerých formátoch, okrem iného aj na politicko-publicistických ako O 5 minút 12, Občan za dverami či Správy a komentáre. Spolupracovala s mnohými mimovládnymi organizáciami, pôsobila tiež ako externá pedagogička v oblasti mediálnej tvorby.

RTVS má navyše nového vedúceho investigatívnej žurnalistiky. Stal sa ním Vincent Štofaník, ktorý v októbri minulého roka skončil na pozícii riaditeľa Sekcie programových služieb Slovenského rozhlasu, nahradil ho Michal Dzurjanin. Štofaník od septembra 2018 povedie aj publicistický formát Reportéri, okolo ktorého bolo pred časom mimoriadne rušno. Reportéri sa do pozornosti médií a verejnosti dostali po tom, čo ich náhle bez vysvetlenia z vysielania stiahol Jaroslav Rezník. Štofaník začínal v Rádiu Lumen, neskôr prešiel do Rádia Twist, kde pracoval ako redaktor a moderátor spravodajstva. Šéfoval investigatívnej relácii TA3 Čierny Peter a v uplynulých 9 rokov pracoval v Slovenskom rozhlase, z toho posledné štyri roky ako programový riaditeľ.

 

Čítať viac...
Nahor