Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Rex úspech zo štartu nezopakoval, prišiel o 160-tisíc divákov! Štvrtok však vyhral

V celkovom počte divákov seriál Markízy predbehlo Inkognito, celodenne viedli spravodajské programy Joj.

Slovenský Rex dominantný nástup zopakovať nedokázal. Seriál oproti štartu klesol o vyše dva ratingy, keď jeho druhé pokračovanie malo sledovať 7,6 % divákov, podiel poklesol na 23 %. Seriálu sa však podarilo opäť stať najsledovanejším program celého dňa u mladého publika, na ktoré cielia komerčné stanice. Inkognito v tejto cieľovke uhralo 6,5 ratingu s podielom pod 20 %. V celkovom počte divákov už viedlo s náskokom vyše 60-tisíc, Rex medzitýždenne stratil približne 160-tisíc divákov.

Spomedzi všetkých hlavných programov Markízy v týždni má Rex najkratšiu minutáž, vďaka čomu Farma vo štvrtky začína aj o polhodinu skôr ako v iné dni. Podpísalo sa to na jej podieli, keď napriek ratingu 5 % dosiahla share len cez 18 %. Joj bola od Farmy vo vedení aj u mladých divákov, reprízové Inkognito bolo lídrom s podielom nad 21 %.

Z menších staníc Rambo II. na Dajto prekročil 6 %, Taxi na Plus uhralo rovnú šestku. Nekonečná láska sa hýbala okolo a nad 5 %, kriminálky na Wau v priebehu večera získali podiely 4, nad 3 a pod 4 %. Na Plus sa navyše opäť začínajú dvíhať Profesionáli, pravidelne dosahujú podiely nad 6 %.

Podvečer odskočili Rodinné prípady s výkonom až 25,5 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja výrazne zaostala podielom len nad 14 %. Televízne noviny sa hýbali okolo 26 %, Noviny sa dostali pod 22 %. V celkovom publiku ich za celý deň predbehlo len Najlepšie počasie, u mladých vyhral štvrtok Rex.

Čítať viac...
Nahor