Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Reprízová Chart Show už neuspela, Divoké kone po tretí raz lídrom! (sledovanosť)

Hudobná šou rástla najmä vďaka svojej minutáži, najsledovanejším programom dňa sa stalo Najlepšie počasie.

Divoké kone zažívajú svoj najlepší týždeň od štartu. Niežeby sa ich sledovanosť dotýkala ich historických maxím, veľký úspech zaznamenávajú v porovnaní s konkurenčnou Markízou. Aj s treťou epizódou tohto týždňa sa totiž stali lídrom, podľa našich informácií ich sledovalo 7,3 % divákov s podielom 21,9 %. Aj na tomto výkone je viditeľné znížené množstvo divákov pri obrazovke. Ešte v marci by podobný podiel seriál uhral s ratingom navyše.

Markíza po druhý raz v tomto mesiaci ponúkla reprízovú Chart Show. Kým pred týždňom jej konkurenciu robil nešťastný slovenský hokej proti Nórom, tento raz už tak ostrá konkurencia nebola, pričom diváci televízii naznačili, že s reprízami sa neuspokoja. Šou sledovalo podľa informácií z prostredia televízie 6,3 % divákov s podielom 22,2 %. Relácii pomáhala najmä dlhá stopáž, keď bežala až do pol dvanástej a až v druhej polovici začala podielovo silnieť.

Joj musí byť pri pohľade na rozloženie stredajších síl počas ostatných týždňov spokojná s rozhodnutím nenasadiť reštartované Inkognito práve na stred týždňa. Divoké kone totiž pútajú aj divákov Búrlivého vína, ktorých seriál v stredy absentuje. Pravidelne Divoké kone rastú v 12+, ostatnú stredu to oproti utorku bolo o vyše 100-tisíc divákov na hodnotu 581-tisíc.

Panelák ani v konkurencii reprízy hudobnej šou neuspel, uhral podiel len 15 %. Silná bola v stredu Jednotka, ktorá ponúkla napínavý boj medzi neúspešným Realom Madrid a Juventusom Turín o finálovú miestenku v Lige majstrov, podielovo sa polčasy hýbali okolo 15 a 18 % (12 – 54).

Z menších staníc bola večer opäť najvyššie Plus, Profesionáli sa vyšvihli nad sedmičku, nasledujúca snímka Spy Game prekročila 6 %. Mentalista Domy sa hýbal nad 4 %, rovnako aj prvá časť Zakázanej lásky, kým druhá už uhrala deväť percent. Dajto s filmom Úkryt uhralo 5 %.

Joj mohla byť spokojná s celkovým výkonom v prime-time, keď sa do vedenia dostala ešte pred začatím Divokých koní. Najlepšie počasie sa stalo dokonca najsledovanejším programom dňa, pričom uhralo share pod 28 %, Šport mal obsadiť druhú priečku s podielom pod 27 %. Športový servis Markízy skončil pod 26 %, Počasie podliezlo 23 %.

Čítať viac...
Nahor