Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Reportéri sa vracajú na obraz RTVS: Chcú otvárať najzávažnejšie kauzy, s dvomi novými moderátorkami

Pozastavenie Reportérov spôsobilo prednedávnom veľkú vlnu nevôle, napriek tomu, že veľkú pozornosť ani nepútali.

Dočasne zrušená investigatívna relácia Reportéri na Jednotke sa vracia na obraz. Tak, ako vedenie telerozhlasu pred časom prisľúbilo, rozhodlo sa reláciu inovovať, a to tak, aby plnia viac svoj investigatívny a publicistický charakter.

Pod vedením nového lídra projektu, Vincenta Štofaníka, prichádzajú Reprotéri s novým štúdiom, logom, grafikou a dvomi moderátorkami Luciou Virostkovou a Martinou Kubániovou, ktoré v telerozhlase pôsobia roky. Pri moderovaní relácie sa budú striedať.

RTVS chce byť pri Reportéroch ambiciózna a venovať sa závažným kauzám, celospoločenským témam aj dramatickým príbehom. Posilnila preto aj redaktorský tím, okrem pôvodných členov Kataríny Začkovej, Lýdie Kokavcovej, Ivana Bradu, Juraja Mravca a Sone Gyarfášovej sa Reportéri rozrástli o ďalších členov – Mateja Gašparoviča, Laca Ďurkoviča, pričom investigatívne príspevky bude pripravovať aj moderátorka Lucia Virostková.

Nový formát prinesie každý týždeň dve alebo jednu reportáž v závislosti od závažnosti tém. Ambíciou tímu má byť prinášať vlastné témy, ktoré odhaľujú korupciu a analyzovať celospoločenské problémy, o ktorých sa diskutuje a ponúknuť ich divákovi v objektívnej, zrozumiteľnej podobe – sľubuje televízia. „Za závažnými prípadmi sa reportéri hneď v prvých vydaniach vyberú aj za hranice Slovenska,“ uviedla RTVS.

Reportéri sa vracajú do svojho pôvodného okna – na pondelky večer do druhého pásma. Pobeží tak po desiatej večer. Štartujú už tento pondelok 10. septembra. V prvej časti sa Reportéri budú venovať predátorským časopisom, ktoré si z vedy urobili výnosný biznis a druhá reportáž sa pozrie na to, ako dokáže štát spravovať svoj majetok.

Čítať viac...
Nahor