Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Relácia Nikto nie je dokonalý odklepnutá aj na jeseň: Bude jej však výrazne menej! Vieme, prečo

RTVS pokračuje v úspešných projektoch, na jeseň pokračuje okrem Milujem Slovensko aj Nikto nie je dokonalý.

Ďalšia sezóna úspešnej relácie Jednotky, Nikto nie je dokonalý, je už istá. Televízia odklepla novú zmluvu s producentskou spoločnosťou New Hattrick, vďaka ktorej vznikne v jesennej sezóne 2015 celkovo 12 tradičných vydaní a jedno, ako už býva zvykom, silvestrovské. Spoločne bude 13 epizód Nikto nie je dokonalý stáť takmer pol milióna eur v celkovej sume 462 564 eur s DPH. Jedna klasická epizóda vyjde na 34 189,20 eur, čo je menej ako minulú jeseň kedy stála 35 493,60 eur s DPH. Špeciálne silvestrovské vydanie bude, tradične, drahšie, epizóda bohatšia aj na minutáž a hostí bude RTVS stáť 52 293,60 €. Pred rokom to bola identická suma.

Relácie však bude menej ako minuloročnú jeseň. Vtedy vzniklo celkovo 17 častí z toho jedna silvestrovská. Túto jeseň tak Jednotka odvysiela o štyri vydania menej ako pred rokom. Chýbať tak bude prakticky jeden mesiac.

Dôvod je jednoduchý. Tento rok pripadá počas posledných štyroch mesiacov roka hneď trojica štátnych sviatkov na utorok. V tieto dni s najväčšou určitosťou relácia nepobeží. Na utorok pripadá hneď 1. september, kedy oslavujeme Deň Ústavy SR, 15. septembra je sviatok Sedembolestnej Panny Márie. 17. november, Deň boja za slobodu a demokraciu, rovnako pripadá na utorok.

Kým minulú jeseň odštartovalo Nikto nie je dokonalý posledný augustový týždeň, tento rok sa tak môže stať až v druhej polovici septembra. Ak by televízia reláciu vrátila skôr, bude sa musieť potýkať s jej pravidelným prerušovaním práve z dôvodu štátnych sviatkov. V prípade, že jesenná séria Nikto nie je dokonalý začne 22. septembra, vyvrcholí týždeň pred Vianocami tak ako pred rokom.

Čítať viac...
Nahor