Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Pikošky

Rekordné vystúpenie Rytmusa v Talente: Kto o ňom vedel a kto spieval Duchoňove piesne?

Dosiaľ najvirálnejšie televízne video tejto sezóny dosiahlo na sociálnych sieťach už vyše 1,6 milióna zhliadnutí.

Mimoriadnu pozornosť sa podarilo uplynulý víkend vyvolať Jojke špeciálnym vystúpením v šou Česko Slovensko má talent.

Na záver nedeľnej epizódy sa v talentovej šou objavil stratený príbuzný notorického súťažiaceho Talentu, Jozefa Pátroviča, ktorý sa po rokoch prišiel spoznať so svojím bratom. Eugen Pátrovič sa na talentovom pódiu odprezentoval skvelým spevom piesní Karola Duchoňa, ale taktiež rapom.

Vystúpenie vyvrcholilo odhalením, že sa pod identitou brata Jozefa Pátroviča skrýva raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský. Podarilo sa mu nachytať nielen porotu, ale aj manželku a moderátorku šou, Jasminu Alagič.

Špeciálne vystúpenie v Talente sa stalo okamžite virálnym.

Len na Facebooku dosiahlo video dosiaľ viac ako 1,3 milióna zhliadnutí, na Instagrame „reels“ z Rytmusovho čísla prekročilo 360-tisíc videní. Šokovaná reakcia Jasminy Alagič po Rytmusovom odhalení dosiahla na Instagrame už 500-tisíc videní, na Facebooku vyše 800-tisíc.

S veľkou viralitou sa súčasne rozbehla aj debata ohľadom Rytmusovho vystúpenia.

Hlavnou témou debát sa stalo, či spieval Rytmus piesne Karola Duchoňa naživo, ale rovnako, nakoľko o jeho účinkovaní v šou vedeli kolegovia v porote či moderátori.

Televízia aj Rytmus po odvysielaní nedeľného Talentu potvrdili, že Duchoňove piesne šli z playbacku.

„To bol playback. Bol to dokonalý Duchoň a o to ide,“ povedal Rytmus v rozhovore Joj.

Skutočným spevákom, ktorý naspieval piesne pre playback, bol Ľudo Kuruc, ktorý dlhoročne vystupuje práve s piesňami Karola Duchoňa.

„Vystúpenie si Rytmus cvičil niekoľko dní. Chcel precítiť nielen spev, ale pôsobiť zároveň veľmi autenticky,“ hovorí televízia.

Raper si pred vystúpením nacvičoval nielen piesne pre čo najvernejší playback, ale aj chôdzu či reč. „Zmenil som chôdzu, snažil som sa pôsobiť ako ľaknutý deduško a hovoriť úplne iným rečovým prejavom, než hovorím. Mäkčil som, hovoril som pomalšie,“ dodal.

Rytmus svojím vystúpením do pomykova dostal najmä moderátorku šou, Jasminu Alagič. Tá o jeho účasti v šou nemala tušenia.

„Ona nič nevedela… Musel som ju oklamať, že idem robiť kamerové skúšky do jednej televízie a dnes točíme film. Pretože ja bežne nechodím v noci niekde preč,“ povedal pre televíziu.

Produkcia oklamala aj zvyšné tváre Talentu. Aj keď porotcovia dostávajú prehľad súťažiacich pred každým nakrúcaním, avizované bolo vystúpenie iba každoročného účastníka, Jozefa Pátroviča.

Alagič súčasne netušila, že jej manžel bude účinkovať v šou ako porotca. „Bolo to pre mňa ťažké oklamať manželku, pretože my sa neklameme,“ dodal Rytmus.

Diváci si zároveň pri vystúpení všimli, že pri výzve, aby Eugen Pátrovič ukázal občiansky preukaz, ho mal Rytmus automaticky pripravený vo vrecku saka.

Práve prostredníctvom občianskeho preukazu sa mal Rytmus najprv porote a následne divákom odhaliť pod maskou Pátrovičovho brata.

K situácii však napokon došlo skôr po tom, čo porota zavolala zo zákulisia na pódium Jozefa Pátroviča a začala jeho údajného brata spovedať a zisťovať o netradičnom súťažiacom informácie.

 

Čítať viac...
Nahor