Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Rádio

Rádio Viva odpoja! Preto prosí svojich poslucháčov o pomoc!

Rádio Viva by malo vysielať už iba dva týždne. Rada pre vysielanie a retransmisiu rádiu opätovne neudelila predľženie licencie, ale pridelila ju novému subjeku. Novým držiteľom licencie je firma Corporate Legal s projektom Info rádia, ktorá uspela už minulý rok, keď jej rada udelila celý balík frekvencií. Najvyšší súd však toto rozhodnutie zrušil. Napriek tomu Rada pre vysielnie a retransmisiu svoje rozhodnutie zopakovala.

Predstavitelia Rádia Viva sú šokovaní a o pomoc sa obracajú aj na svojich poslucháčov. „Zastavujú frekvencie vášho srdcového rádia. Nenechajte nás odpojiť. Nedovoľte im umlčať nás. Hoci si to niektorí želajú,“takýto spot vysiela rádio v éteri a o kauze informuje vo svojich spravodajských reláciách. Nedáva pritom priestor druhej strane. Majitelia rádia obviňuúp Radu pre vysielanie a retransmisiu s porušovania a neakceptovania súdneho rozhodnutia. Otvorene pritom naznačujú, že firma Corporate Legal je schránkovou firmou za ktorou stojí istý veľkopodnikateľ.

Rádio Viva sa borilo s finančnými a existenčnými problémami, pre ktoré Rada v predchádzajúcom konaní udelila licenciu inej spoločnosti. Aká je momentálna finančná situácia rádia nevedno.

Kauzu budeme sledovať a prinesieme ďalšie informácie.

 

Čítať viac...
Nahor