Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Radikálny zvrat na Farme pred finále: Do posledného duelu mieria najväčší favoriti 14. série!

Tvorcovia reality šou tento rok oživujú dianie nečakanými zmenami najčastejšie spomedzi všetkých doterajších štrnástich sérií.

Jeden z najdôležitejších projektov Markízy čaká finálový týždeň.

Reality šou Farma má za sebou väčšinu 14. série, ktorá opäť divácky dosahuje nadpriemerné výkony a aj po jedenástich rokoch na obrazovke je pre Markízu ťahúňom sledovanosti.

Navyše je už v súčasnosti dôležitým projektom na platenej platforme Voyo, kde diváci môžu sledovať každý diel Farmy s minimálne jednodňovým predstihom. Skupina fanúšikov televíznych reality šou tvorí významnú časť predplatiteľov Voyo, čo sa odráža na snahe Markízy každú sezónu prinášať minimálne jeden alebo dva reality projekty.

Práve snaha udržať platiacich užívateľov platformy, ako aj atraktivitu reality šou, sa odrazila na tohtoročnom priebehu Farmy.

Do jej diania v štrnástej sérii zasiahli tvorcovia nepredvídateľným spôsobom dosiaľ najvýraznejšie spomedzi všetkých ročníkov.

Markíza síce začala s viditeľnými úpravami konceptu Farmy už od 10. série, väčšinou však šlo o novinky, ktoré boli predstavené vopred. Tentoraz k nim pristupuje zo dňa na deň na základe priebehu hry, ktorý svojimi zásahmi ovplyvňuje.

Posledný duel

Len koncom novembra urobila najväčší zásah, keď sa rozhodla špecifickému hráčovi udeliť ultimátum a novým spôsobom mu pohroziť vyhadzovom z hry. V pozícii sluhu musel dodržiavať na 100 % všetky pravidlá, inak po treťom porušení v súťaži skončil. Tvorcovia našli prvé porušenia veľmi rýchlo a k vyhadzovu došlo ešte v ten istý deň.

Zároveň už boli okamžite do hry pripravené tri vypadnutné hráčky, ktoré sa na statku zjavili hneď na druhý deň. Na prvý pohľad tak tvorcovia vymysleli spôsob, ako radikálne zmeniť pomery na Farme a krátko pred finále dostať do súťaže viac hráčov.

Práve tento zásah spôsobil, že pred finálovým týždňom je na statku priveľa farmárov.

Tento víkend na nich pritom čaká posledný duel pred finále, pričom už niekoľko dní súťažiaci špekulujú, že bude dvojitý. To sa nakoniec stane aj realitou.

Pred finálovým týždňom z hry vypadnú rovno dvaja hráči. Sluhami sa naposledy stali Dagmar Kubinová a Michal Mošpan, medzi ktorými sa už nebude vyberať duelant a v aréne o prežitie v hre zabojujú obaja.

Finálový zvrat

Priebeh posledného duelu však bude úplne iný, ako hráči očakávali.

Kým pôvodne farmári očakávali, že v dvojitom dueli o postup zabojujú sluhovia spoločne a proti sebe si budú vyberať dvojicu protihráčov, Markíza úplne mení pohľad na výber zvyšných duelantov.

Sluhovia Dagmar a Michal, ktorí majú k sebe na statku najbližšie, sa totiž v dueli v postavia proti sebe a jeden z nich z farmy pred finále odíde.

Zároveň si do dvojitého duelu každý z nich volí pomocníka, s ktorým bude mať najväčšiu šancu vyhrať posledný vyraďovací duel Farmy 14.

Dagmar si k sebe zvolí ako pomocníka muža a Michal ženu.

Kto bude v dueli?

Miesto pôvodne najslabších hráčov na Farme si tak sluhovia budú vyberať vôbec najsilnejších, akí v súťaži ešte sú.

Tvorcovia týmto spôsobom opäť nečakane menia dynamiku súťaže.

Do duelu sa takto môžu dostať hráči, ktorí mali pred finálovým týždňom postup takmer istý. V prípade realizovania pôvodne očakávaného duelu by sa totiž sluhovia výberom najsilnejších hráčov neohrozovali a hľadali by najľahšieho súpera.

Od ohlásenia nečakaného priebehu posledného duelu na statku padali jasné mená.

Pred finálovým týždňom v prípade potvrdenia dvojíc zo súťaže vypadne minimálne jeden z najväčších favoritov na výhru.

Duelantmi by sa na jednej strane mohli stať Dagmar Kubinová a Šimon Koleň, ktorý sa takto dostane do duelu vôbec po prvýkrát v celej hre v úplne poslednom týždni pred semifinále. Šimon patrí k absolútne najväčším adeptom na celkové víťazstvo.

Druhú dvojicu by tvorili Michal Mošpan a Martina Korkobcová, ktorá dosiaľ absolvovala jediný vyraďovací duel. V ich prípade obaja patria k potenciálnym finalistom, ktorých vo finálovej trojici videli aj viacerí protihráči.

Prvými semifinalistami sa stali Giuliana Santi a Filip Jánoš. Obaja mali v priebehu predposledného týždňa imunitu.

Do semifinále sa pozrie celkovo šesť farmárov, z ktorých polovice postupne vypadne.

Veľké finále 14. série prebehne naživo v sobotu 17. decembra o 20:35 na Markíze.

 

Čítať viac...
Nahor