Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Radikálna zmena Farmy ani veľké promo Markíze nových divákov nepriniesli: Desiata séria štartovala najslabším podielom!

Ratingovo štart jubilejnej Farmy dorovnal druhý najhorší výkon v histórii šou, stal sa však najsledovanejším programom štvrtka.

Farma už niekoľko rokov po sebe zaznamenáva pri štarte minimá. Vlani s oboma sériami s úvodnou časťou ratingovo medzisezónne klesala, pričom tento pád sa Markíza pokúsila túto sezónu zastaviť.

Televízia sa rozhodla pre radikálnu zmenu Farmy. Zmenila jej koncept, moderátorku, nasadila celebrity, a to všetko s očakávaním výrazne posilnenej sledovanosti. Desiata Farma jej pri štarte dokázala medziročne ratingovo narásť, keď si ju pozrelo 6,8 % divákov, podiel na trhu však padol na vôbec najslabší výkon 22,1 %.

Pre Farmu ide o druhý najslabší ratingový nástup v histórii, rovnakých 6,8 % zahrala aj pri štarte ôsmej série na jar 2017, kedy podiel na trhu dosiahol vyššiu hodnotu 24 %. Naopak, s jesennou deviatou sériou Farma padla ratingovo na 5,9 %, štartovala však za úvodným dielom slovenského Rexa v neskoršom čase po 22:15. Podiel jej tak vtedy vyskočil na 29,5 %.

Farme sa tak tento rok podaril v rámci štartu série zastaviť ratingový prepad, ktorý trval už niekoľko rokov. Ešte v roku 2016 sa uviedla siedma Farma ratingom 9,6 % a podielom 31,1 %. Podielovo ale, naopak, zaznamenala reality šou tento rok minimum, len druhýkrát bola pritom bližšie k 20% hranici.

Farma 10 sa však pri štarte s prehľadom stala najsledovanejším programom dňa. O 20:30 boli vedľa seba hneď tri stanice. Len tesne viedlo Inkognito ratingom pod 5 % a podielom vyše iba 14 %, pričom ho nasledovala Dvojka s prenosom predkola Európskej ligy medzi Spartakom Trnava a Olimpijou Ľubľana ratingom tesne nad 4,5 % v prvom polčase a podielom cez 14 %. Druhý polčas ešte stúpol pod 5 % a podiel vyše 15 %. Dobre vedieť bolo tesne trojkou na trhu so 4,5 % a podielom pod 14 %.

Z ďalších staníc Profesionáli na Plus tesne prekročili 5,5 %, nasledovali ich Guliverove cesty s podielom takmer 5 %. Neželaná nevesta na Doma uhrala 4,5 a vyše 4 %, S.W.A.T. – Jednotka rýchleho nasadenia na Dajto získala 4,5 %. Kriminálky Wau sa hýbali nad 4, pod 3 a tesne nad 2 %.

Podvečer Rodinné prípady klesli len nad 18 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja napriek tomu ostáva naďalej nízko pod 12 %. Už budúci týždeň sa jej pritom ako konkurencia vracajú Oteckovia, pričom v súčasnosti zahráva také výkony ako na jar práve proti nim. Televízne noviny podlezli 24 %, Noviny sa dostali na 20 %. Celkovo ich videlo cez 440-tisíc divákov a stali sa tak najsledovanejším programom dňa, TN-ky ich mali o vyše 100-tisíc menej. V komerčnej cieľovke deň vyhrala Farma.

Čítať viac...
Nahor