Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Pýtate sa: Skrytá vášeň je po rokoch späť! Kedy Doma odštartuje premiérovú 2. sériu?

Po skončení Divokého anjela Doma miesto obnovenia premiérových telenoviel v hlavnom vysielacom čase vrátila na obrazovky ďalšiu retro sériu Skrytá vášeň. 

Dlhé roky hlavný vysielací čas na Doma vypĺňali premiérové telenovely, medzi ktorými najčastejšie siahala po nových tureckých produkciách.

Pravidelne nimi zapĺňala kľúčový prime-time od 20:30 a neraz ich ťahala dokonca až do nočných hodín do 23:30. Dialo sa tak najmä pri uvádzaní dvoch seriálov súčasne, a to najmä v prípade, ak Doma potrebovala slabo výkonný titul odsunúť do neskorších hodín.

Doma však takto bola vystavená tlaku prinášať každú sezónu novú telenovelu, od ktorej úspechu bola závislá.

Napriek nespočetnej seriálovej produkcii v Turecku, no rovnako v Latinskej Amerike, pre televízie celoročné vysielanie nových denných seriálov zo zahraničia nie je vôbec lacnou záležitosťou, o to viac, že Doma mala ostatné sezóny skúsenosti z hlboko podpriemerne výkonnými premiérovými telenovelami ako Meryem, Dve tváre Istanbulu alebo Zachránené životy.

Divoký anjel sa ani vo finále neprebral

Markíza sa tak uplynulú jeseň pokúsila o zmenu, keď do hlavného vysielacieho času vytiahla retro telenovelu Divoký anjel.

Spravila tak po jej rekordnom júlovom návrate na obrazovky, keď v popoludňajších hodinách okolo 16. hodiny dosahovala na pomery Doma vysoko nadpriemerné výkony sledovanosti aj na podielovej úrovni okolo 6 – 10 %. Divokého anjela s dvomi časťami denne ponechala popoludní, no zároveň ho zaradila aj po 20. hodine.

Doma však tento ťah vôbec nezabral a už niekoľko mesiacov zažíva jedno zo svojich najhorších období v histórii jej vysielania. Podpisoval sa pod to aj neúspech Divokého anjela, ktorého vysielanie ukončila minulý týždeň.

Od zmeny jeho vysielania koncom septembra 2022 sa sledovanosť Doma prepadla v oboch časoch, ktoré Divoký anjel obsadzoval.

V prime-time sa najčastejšie hýbal na podieloch 1 až 3 %, pričom na úrovni troch percent ukončil aj svoje vysielanie finálovými časťami minulý piatok.

Divoký anjel sa tak od zmien v septembri 2022 až do finále už k pôvodnej rekordnej výkonnosti z leta nevrátil.

Jarným ťahákom bude Skrytá vášeň

Ako sme už informovali, Markíza sa nechala inšpirovať ešte úspechom návratu Divokého anjela a poistila si pre svoje vysielanie ďalšiu archívnu telenovelu Skrytá vášeň.

Markíza pre ženskú stanicu zakúpila ako pôvodné epizódy Skrytej vášne z roku 2003, tak pokračovanie z roku 2022, ktoré chce, ako sme už exkluzívne informovali, odvysielať kompletne v rovnakom vysielacom čase.

Skrytá vášeň obsadila na Doma rovnaké vysielacie časy ako Divoký anjel.

Pôvodná retro séria kolumbijskej telenovely sa vysiela v dvoch častiach za sebou od 20:30 vždy od pondelka do piatka. Patriť jej bude taktiež klasický reprízový popoludňajší čas.

Okolo 23. hodiny budú pokračovať premiérové Zachránené životy ako jediná nová telenovela vo vysielaní Doma.

Kedy odštartuje premiérová 2. séria?

Markíza už aj oficiálne potvrdila, že po pôvodnej Skrytej vášni sa diváci môžu tešiť na jej nové pokračovanie.

Prvá séria z roku dostala celkovo 188 častí, Doma tak potrvá takmer celú jar, kým jej pôvodné epizódy odvysiela.

Vo vysielaní Doma by mala vydržať až do konca mája.

Nová Skrytá vášeň z roku 2022 sa tak, podľa všetkého, už v hlavnej časti jarnej sezóny neobjaví.

Tá sa spravidla začína koncom februára a končí v priebehu mája, kedy sa komerčné televízie snažia o čo najlepšie televízne zisky. V máji už následne sledovanosť ovplyvňujú Majstrovstvá sveta v hokeji a otepľovanie počasia, ktoré vyháňa divákov od obrazoviek na terasy.

V prípade potvrdenia nasadenia 2. série Skrytej vášne až po kompletnom odvysielaní pôvodných epizód sa nové časti do vysielania Doma dostanú najskôr v priebehu júna.

Pôjde už pritom o slabšie obdobie, kedy pri obrazovkách trávi čas menej divákov, televízie rovnako prepínajú skôr do úsporného režimu.

Vlaňajšie leto bolo pritom jedno z najhorších v celej histórii peoplemetrového merania, keď televízie v sledovanosti prepadli na samé dno.

Doma však aj v lete 2022 pokračovala v prime-time s premiérovým programom prostredníctvom vtedajšej novinky Zachránené životy, ktoré pôvodne obsadzovali hlavný vysielací čas o 20:30. Kým v letnom programe sa držali ešte okolo priemerov Doma, ich sledovanosť padla po nástupe jesenných televíznych štruktúr od septembra.

 

Čítať viac...
Nahor