Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: FOX

Pýtate sa

Pýtate sa: Prečo sa toto leto nedostane na obrazovky nová séria 911?

Vôbec najsledovanejší akvizičný seriál ostatných rokov na Slovensku bude tieto prázdniny s novou sériou chýbať.

Na začiatku roka 2019 sa po prvýkrát na slovenskej obrazovke objavil seriál 911, ktorý od prvej časti v sledovanosti zabodoval.

Podarilo sa mu to napriek tomu, že zahraničné seriálové akvizície už boli v tom čase vo večernom vysielaní hlavných televízií za svojím zenitom, a taktiež napriek neskoršiemu vysielaciemu času po 21:40.

Už od nasledujúcej druhej série sa z 911 stal hlavný program Jojky. Vyrážala s ním na obrazovky počas letných prázdnin, keď nové časti 911 boli tri roky po sebe highlightom letného programu televízií. Dostatočnú sledovanosť v čase o 20:30 si seriál udržal od leta 2019 až do toho vlaňajšieho v roku 2021.

Seriál 911 je úspešným aj v domácej Amerike, kde ho vysiela stanica FOX.

Najsledovanejšie série si pozrelo iba v televízii v priemere okolo 10 milióna divákov, ostatná piata séria klesla v priemere k vyše ôsmim miliónom.

Napriek úspechu si i tak prešiel neistým obdobím. Prípravu a vysielanie 4. série zastavila pandémia a do vysielania sa dostala až s polročným oneskorením. Po zhoršení ekonomickej situácie spojenej s pandémiou aj infláciou bolo najnovšie neisté pokračovanie po nakrútení novej 5. série. Hrozilo, že môže byť nateraz aj úplne poslednou, 911 sa nakoniec dočká aj ďalšej sezóny.

Jojka na Slovensku dosiaľ odvysielala štyri série 911.

Najnovšia 5. séria, na ktorú slovenskí diváci čakajú, bola v Amerike dovysielaná len v máji tohto roka, a teda úplne rovnako ako druhá až štvrtá sezóna seriálu, ktoré Joj vysielala v letnom prime-time.

V tohtoročnom prázdninovom programe Joj sa však nové časti neobjavujú.

Podľa viacerých informácií sa nová 5. séria 911 nateraz ani len nedostala do distribúcie pre slovenské televízie a je tak otázne, či sa vôbec objaví v priebehu tohto roka na Slovensku.

Situácia, podľa všetkého, súvisí s tohtomesačným spustením novej streamovacej služby Disney+.

Jej súčasťou je kompletný balík titulov od viacerých štúdií ako Walt Disney Animation Studios, Pixar Animation Studios, Marvel Studios, Lucasfilm, 20th Century Studios alebo Searchlight Pictures. Po nedávnom spojení Disney s FOX aktuálne obchoduje svetový gigant aj tituly z tejto americkej stanice, čoho súčasťou je aj seriál 911.

Práve ten patrí medzi aktuálne najpopulárnejšie na Slovensku, pričom so všetkými časťami nechýba ani na platforme Disney+.

Tá sa vo veľkom zamerala aj na slovenský a český trh, pre ktorý sama vyrába desiatky dabingov.

Nová 5. séria 911 môže byť ťahákom pre časť potenciálnych predplatiteľov novej služby, na ktorej sa všetky časti seriálu objavujú aj s českým dabingom. Slovenské znenie nateraz chýba, dosiaľ ho kompletne pre seriál nechávala vyrábať Joj.

Dá sa očakávať, že Disney nové časti seriálu uvoľní v budúcnosti aj do slovenskej televíznej distribúcie.

V niektorých krajinách v zahraničí tak už pre televízne vysielanie urobila, 5. séria sa napríklad vysiela v Maďarsku.

 

Čítať viac...
Nahor