Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pýtate sa: Koľko častí Hornej Dolnej pôjde po vianočnej epizóde?

Operatívne zaradenie Hornej Dolnej do programu po neúspechu Búrlivého vína vyvolalo medzi viacerými  z vás otázku, koľko nových častí komediálneho seriálu Markíza prinesie. Televízia totiž avizovala výrobu celkovo 16 epizód v priebehu minulého roka, no o špeciálnej vianočnej časti nehovorila.

Podľa oficiálnych správ televízie však bude špeciálna vianočná epizóda Hornej Dolnej, o ktorej vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk, súčasťou novej série. Markíza ju zaradí do číslovania tretej sezóny komediálneho seriálu, v ktorej je uvedená ako prvá. Jej názov je Kalamita. Vianočná časť sa tak natáčala ako súčasť šestnástky nových dielov, okrem nej by tak na jar mala Markíza uviesť ešte sedem nových epizód.

Či tak urobí v priebehu januára a februára ako minulý rok, je otázne. Televízia by sa nasadením v mimosezónnom období pripravila o časť ziskov z vysokých ratingov, ktoré jej Horná Dolná vie priniesť.

Čítajte viac: Markíza chcela natočiť niekoľko zimných dielov Hornej Dolnej!

Nasadenie vianočnej Hornej Dolnej sa očakávalo v okolí vianočného týždňa. Televízia ešte na jeseň, po veľkom pobúrení divákov, keď potichu vystriedala nové epizódy Hornej Dolnej za staré, sľubovala prekvapenie, ktoré do konca minulého roka ale neprišlo. Je však viac než pravdepodobné, že Markíza natočenie špeciálnej vianočnej časti využije pre ďalšie Vianoce, kedy ju bude recyklovať podobne ako vianočné diely Susedov.

Aj zimná Horná Dolná sa natáčala v letnom období. V rámci seriálu zvalia tvorcovia absenciu snehu na globálne otepľovanie. Markíza však chcela pôvodne natočiť rovno niekoľko dielov seriálu v zime, od tohto plánu upustila pre náročnosť výroby. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor