Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Pýtate sa: Čo je s novou grafikou RTVS a Joj?

Ešte v januári ste sa dočítali o plánoch RTVS a Joj zmeniť staničnú grafiku. Výmena sa má týkať oboch televíznych okruhov verejnoprávneho vysielateľa, Jednotky a Dvojky, televízia z Koliby pripravuje redizajn hlavného kanála.

RTVS vydala začiatkom januára stanovisko, že bližšie informácie o grafike sprístupní do konca januára 2015. Nakoniec sa tak však nestalo. Telerozhlasu sa prípravy, zdá sa, naťahujú a je možné, že spustenie projektu sa postupne odkladá. RTVS však doteraz neprezradila zámer, kedy chce novú grafiku spustiť. „Projekt je momentálne v prípravnej fáze. Nakoľko jeho implementácia zahŕňa činnosť niekoľkých sekcií v rámci interných procesov televízie, kým nebudeme o konkrétnych termínoch tohto projektu rozhodnutí, nebudeme konkretizovať detaily jeho spustenia,“ znie najnovšie vyjadrenie RTVS.

K zmene identu sa zatiaľ nevyjadruje ani Joj. Tá mala podľa zákulisných informácií v pláne meniť grafiku počas jarnej sezóny, pri príležitosti svojich narodenín to nestihla. V televízii sa však má na idente, rovnako ako v RTVS, intenzívne pracovať, Joj však oficiálne nasadenie tají.

Obe televízie predbehla Markíza, ktorá nečakane nasadila novú grafiku od februára. Viac si o nej môžete prečítať v tomto článku. Joj aktuálny ident používa od septembra 2012, RTVS od marca rovnakého roka.

Čítať viac...
Nahor