Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pyšná princezná aj tento rok slabá, dotiahla sa na ňu reprízová Moja mama! Noviny Joj opäť vyhrali

Jednej z najväčších vianočných klasík sa prestáva dariť.

Pyšná princezná stráca na sile. Aj keď oproti minulému roku, kedy prepadla s podielom len cez osemnásť percent, posilnila, stále má ďaleko od výkonnosti veľkej vianočnej klasiky. Tento rok si rozprávku malo pozrieť 5,5 % divákov a podiel sa vyšplhať na 21,8 %. Od Pyšnej princeznej bola ratingovo len málo vzdialená repríza Moja mama varí lepšie ako tvoja, v podieli sa dostala na 20,5 %. Rozprávku bežala na Markíze bez reklám.

Podobne ako pred rokom aj tentoraz mohol znížiť výkonnosť rozprávky fakt, že ju už stihla vysielať česká Prima. Tá rovnako stihla pred Joj uviesť oba diely najklasickejších dielov Sám doma. Aj to sa mohlo podpísať na prepade filmu v nedeľu.

Joj sa opäť darilo v spravodajskom bloku, keď predbehla podobne ako v piatok či sobotu hlavné spravodajstvo Markízy. Noviny v podieli uhrali 26 %, Televízne noviny sa dostali len pod túto hranicu. Len v nedeľu pritom zažili jeden zo svojich najlepších výkonov jesene.

S hlavným programom vyhrala Markíza s filmom Pacho, hybský zbojník, dostala sa pod 25 %. Snímka sa stala najsledovanejším programom dňa tesne pred Novinami. Joj konkurovala premiérou Kráľovské Vianoce, uhrala priemerný share nad 18 %. Následne televízia programovou zmenou uviedla druhý rebríček z jej kontroverzných reality šou Naj, naj, naj, dokázala byť lídrom pri podieli 17 %. Markíza v tom čase s filmom Diktátor prepadla s podielom pod 16 %.

Medzi menšími sa najviac darilo Plus. S Profesionálmi sa vyštverala k 8 %, so snímkou 21 Jump Street získala podiel cez 7 %. Biela smrť na Dajto uhrala cez 6 %, Priateľ pod stromček na Doma sa dostal pod 5 %. Kriminálky Vtierka Castle a CSI Miami na Wau sa hýbali okolo alebo nad 3 %.

Čítať viac...
Nahor