Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvý zo sezónnych seriálov Markízy dostáva pokračovanie: Televízia už pripravuje druhú sériu Kuchyne!

Markíza v posledných dvoch rokoch uviedla viacero nových sezónnych seriálov, prvýkrát sa pustí aj do pokračovania.

V dvoch rokoch stihla Markíza po dlhom období vyčkávania s novými seriálovými projektami uviesť rovno päť sezónnych prime-time noviniek. Seriály Divoký Zapadákov, Rex, Kuchyňa, Milenky či Sestričky vypĺňali jej hlavný vysielací čas v priebehu ostatných štyroch sezón, pričom ich automatické pokračovanie, narozdiel od Susedov či Oteckov, nepripravila.

Nakoniec sa však Markíza predsa len pustila do výroby nových častí jedného zo sezónnych projektov. Napriek tomu, že najbližšie k tomu mal mať krimiseriál Rex, od ktorého mala televízia veľké očakávania, seriál sa nakoniec nestretol s dostatočnou diváckou odozvou a napriek avizovaniu druhej série zapadol projekt prachom.

Ďalším seriálom, o ktorého pokračovaní sa hovorilo už dlhšie, bol komediálny seriál Kuchyňa, ktorý Markíza nasadila túto jar po Susedoch. Seriál sa spočiatku držal na ratingových 8 %, neskôr sa usadil okolo 7 %.

Markíza bola s výkonom prvej série nakoniec spokojná a dala zelenú príprave nových častí. Po písaní scenárov druhej série sa už pritom uplynulý týždeň pustila do jej nakrúcania, ktoré bude prebiehať túto jeseň. Markíza by tak mala mať nové časti k dispozícii opäť pre jarnú sezónu.

Zo sezónnych seriálov Markízy sa pritom pokračovanie môže očakávať aj pri aktuálnej sérii Sestričky, ktoré zo spomínaných piatich projektov hrajú televízii vôbec najlepšie. Televízia pritom s prípadným pokračovaním nebude mať žiadny problém, nakoľko dramatický seriál vychádza z fínskej predlohy Syke, ktorá ponúkla štyri série so 40 epizódami a pokračuje aj piatou sériou.

Čítať viac...
Nahor