Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvý z denných seriálov to už má definitívne za sebou: Panelák skončil mimo záujmu divákov!

Toto leto sa stane konečnou pre oba niekdajšie najsilnejšie denné seriály, ktoré televízie ťahali dlhšie ako mali.

Panelák sa definitívne skončil. Joj v stredu uzavrela svoj v minulosti najsilnejší seriál, ktorý oživila pri príležitosti 15. narodenín. Štart šestnástej série televízii ešte vyšiel, na návrat seriálu po takmer dvoch rokoch bolo zvedavých nadpriemerné množstvo divákov. Každým ďalším týždňom však jeho výkonnosť padala až sa dostala do hlbokých vôd a v júni sa zaradil za nový seriál Pravá tvár. Ani tam nedokázal uhrávať aspoň priemery, to isté platilo aj v auguste pri odsune až ku 23. hodine.

Neúspech tohtoročnej série, ktorá divákov niekdajšieho hitu obsahovo vôbec nezaujala, podčiarkuje výkon jej finále. Panelák sa totiž prepadol na svoje najhoršie čísla vôbec, podliezť mal iba dva ratingy s podielom pod desať percent. Viac divákov mali aj hlavné večerné programy menších komerčných staníc. Na definitívne finále čaká aj Búrlivé víno, dôjde doň už vo štvrtok večer.

Večer sa na Joj nedarilo ani Pravej tvári, v podieli šla na 12 % a takmer 15 %. Zámena manželiek na Markíze podliezla 18 %, Búrlivé víno atakovalo 16 a podliezlo 25 %. Vyskočila však Plus, snímka Skyfall vystrelila až na 10,5 % a doháňala tak celý večer stratu Joj. Večer vyšiel i Dajto, film Swordfish: Operácia Haker šiel pod 9 %, Nekonečná láska na Doma sa mala hýbať pod 5 %. Kriminálky CSI na Wau uspeli s podielmi tesne nad 4 a 5 %.

Podvečer Susedské prípady uhrali 21,5 %, Súdna sieň sa dostala pod 16 %. Televízne noviny po utorňajšej silnej výhre Novín otočili vývoj a dostali sa až na 29,5 %, kým Noviny zaostali výkonom nad 21 %. V celkovom publiku však stále viedli. Najsledovanejším programom dňa sa v komerčnej cieľovke stalo Počasie Markízy.

Čítať viac...
Nahor