Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvý veľký súboj rivalov: Nová sezóna odštartovala rozpačito, Tvoja tvár a Talent si brali divákov!

Obe šou pri štarte nových sérií zaostali za očakávaniami.

Komerčné stanice otvorili jesennú sezónu najväčším možným súbojom. Markíza a Joj proti sebe postavili ich najväčšie talentové programy, pričom si bez prekvapení brali divákov. Obe šou oproti predchádzajúcej sérii značne klesli, pričom ich výkon ovplyvnil aj nižší počet divákov pri obrazovke.

Víťazom súboja sa stala šou Markízy Tvoja tvár znie povedome, ktorá mala pri štarte druhej série uhrať rating 11,2 %. Ide o najslabšie číslo od uvedenia šou, v jeho okolí však už bola aj na jar. Maximom je naopak niekoľko výkonov okolo 16 ratingov. V podieli sa druhá sezóna Tvojej tváre uviedla na úrovni 35,7 %, čo je vysoký nadpriemer Markízy. Výrazne jej k tomu dopomohla dĺžka, keď šou trvala až do takmer 23:30.

Zo svojej dĺžky, naopak, neprofitovala šou Česko Slovensko má talent. Vrcholila desať minút po 22-hej, štart šiestej série malo sledovať 8,8 % divákov s podielom 23,7 %. Pre talentovú šou Joj ide o dosiaľ najslabší rozbeh a štart novej série.

Joj mala v nedeľu opäť sledovanejšie hlavné spravodajstvo. Noviny vysielané naživo z námestia v Bardejove uhrali podiel 22,5 %, Televízne noviny šli nad 22 %. Obe televízie ovplyvnil kvalifikačný futbal na Jednotke, súboj Slovenska s Anglickom dosiahol podiely 27,5 % a takmer 30 % v komerčnej cieľovke. Nasledujúci Doktor Martin očakávane popri Tvojej tvári a Talente oproti minulému týždňu klesol, stratil približne 60-tisíc divákov a päť podielov s hodnotou 12 % v 12+.

Menšie stanice tentoraz vysoko neskákali, Zakázaná zóna na Plus šla nad 5 %, podobne aj snímka Zabila som tyrana na Doma. Dajto s filmom Posledný skaut uhralo 4,5 %, dvojporcia CSI New York na Wau šla pod 3 a o málo nad 2 %.

Čítať viac...
Nahor