Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvý rozhovor s novým riaditeľom JOJ Gregom: Výrazné personálne zmeny neočakávam!

Nový generálny riaditeľ Joj Group Marcel Grega je vo funkcii prvý deň. Prečítajte si jeho prvé reakcie od nástupu do čela Jojky!

Joj prežíva aktuálne turbulentné obdobie. Iba vo štvrtok sa funkcie vzdal František Borovský, pričom ešte v rovnaký deň sa novým šéfom na Kolibe stal Marcel Grega. Ako spomenul v prvom rozhovore po nástupe do funkcie generálneho riaditeľa Joj Group, prioritou preňho je sledovanosť. „Moje priority sú jasné! V prvom rade by sme chceli zvýšiť sledovanosť našich štyroch staníc a splniť záväzky voči klientom. Dôležité je aj to, aby zamestnanci skupiny JOJ vedeli, že sú pre zamestnávateľa dôležití a boli motivovaní a spokojní vo svojom pracovnom prostredí,“ vyjadril sa pre web Jojky.

S ambíciou zvyšovania sledovanosti úzko súvisí vytváranie štruktúry pre jesennú sezónu. S tou jarnou podľa vlastných slov hýbať nebude: „Jarná štruktúra je pripravená.“ Grega zároveň plánuje pokračovať v stratégií štyroch televíznych staníc v rámci skupiny Joj. Najmä ženská stanica WAU to mala mať v poslednom období nahnuté, Grega plánuje, naopak, s jej posilnením. My stanice rozhodne rušiť nebudeme, práve naopak, chceme ich podporiť. PLUSka dosahuje čísla kvalitnej trojky na trhu, programovo plánujeme posilniť televíziu WAU zameranú najmä na ženskú cieľovú skupinu,“ povedal.

Iba pár hodín po Gregovom nástupe do funkcie v televízii skončil jeden z dlhoročných zamestnancov televízie, dramaturg a do konca tohto týždňa aj kreatívny producent Joj, Michal Masár. Tento odchod by však nemal podľa nového riaditeľa znamenať vlnu veľkých personálnych zmien. „Výrazné personálne zmeny neočakávam,“ uzavrel stroho pre televízny web.

Čítať viac...
Nahor