Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvý oficiálny program Joj Cinema je na svete! Takto bude vyzerať prvý týždeň jej vysielania

Portál Mediaboom.sk vás pred pár dňami exkluzívne informoval o dátume štartu vysielania Joj Cinema a rovnako programe jej prvého vysielacieho dňa. Joj už v sobotu oficiálne naše informácie potvrdila, pričom prezentuje kompletný program prvého týždňa vysielania od 15. júna do 21. júna 2015. Pozrite si ho.

PONDELOK 15. 06. 2015

18:30 Frajeri vo Vegas (Last Vegas)
Celoživotní priatelia sa na staré kolená rozhodnú roztočiť to ešte raz ako spomienku na staré dobré časy. Jeden z nich, zaprisahaný starý mládenec, chystá prekvapivú svadbu, a to je ideálna príležitosť. Cieľ? Ako ináč – Las Vegas! V Brooklyne poznali túto štvoricu kamarátov všetci, život ich ale nakoniec zavial každého inde. Jeden je sám v Brooklyne, druhý so svojou ženou na Floride, tretí žije v Jersey so synom. Z ospalosti ich vytrhne až telefonát toho štvrtého, bohatého právnika z Malibu, ktorý im oznámi, že konečne požiadal svoju o polovicu mladšiu priateľku o ruku. Je rozhodnuté, stretnú sa v Las Vegas a bude to rozlúčka so slobodou, ako sa sluší a patrí. Keď však prídu na miesto, zisťujú, že toto už nie je Vegas, ako ho poznali.. Je príliš veľké, príliš hlučné. Ale stále je to mesto hriechu, a to je hlavný dôvod, prečo sem prišli. Krásna žena, postupka, drink po ruke. Štvorica starých priateľov vie, prečo prišla a začne mesto znova dobýjať.

20:15 PREMIÉRA: John Wick (John Wick)
John Wick je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa skrátka nemalo stať. Strední zlodejíčkovia to nevedeli, ale ich bossovia v podsvetí áno. A musia konať. A tak, keď sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov – nájomných zabijakov.

21:55 Nonstop (Non-Stop)
Väčšinu svojich všedných pracovných dní trávi Bill Marks tým, že len sedí v lietadle a dáva pozor. Ako „vzdušný šerif“ je zodpovedný za bezpečnosť cestujúcich v lietadle, a už ho to dávno nebaví. Neznáša lietanie a všetko s tým spojené. Lenže tentoraz je všetko inak. Neviditeľný terorista ho počas letu začne bombardovať esemeskami, v ktorých požaduje, aby vláda na jeho tajný účet zaslala 150 miliónov dolárov. Inak každých dvadsať minút niekoho v lietadle zabije. A svoje slová v tichosti hneď premení na čin – vzápätí v lietadle nájdu prvú mŕtvolu. Rovnako ako divák, i Liam Neeson alias agent Bill Marks sa snaží prísť na to, ako neznámy terorista dokáže zabíjať ľudí v lietadle bez toho, aby si ktokoľvek niečo všimol. A kým agent rozbehne mrazivé preteky s časom, vyjde najavo, že zlosynov účet je vedený práve na jeho vlastné meno. Je snáď on sám tým vydieračom a únoscom lietadla? Alebo je znova všetko ináč?

23:45 Svadobné trapasy (The Wedding Date)
Nezadaná Kat Ellis hľadá toho pravého muža. Má však vcelku dosť požiadaviek – musí byť inteligentný, spoločenský, elegantný, zdvorilý, ochotný cestovať… a vlastniť smoking. Nebolo by to také nutné, keby jej rozmaznaná nevlastná sestra nemala svadbu, na ktorej sa zúčastní ako svedok Katin príťažlivý ex-priateľ Jeffrey… A Kat by mu rada dokázala, že bez neho sa má oveľa lepšie. Podarí sa jej vyriešiť problém s pánskym sprievodom? Dopadne všetko tak, ako si predstavovala?

01:10 Prepadnutie 13. okrsku (Assault on Precinct 13)
Je Silvester roku 2004 a na polorozpadnutú policajnú stanicu privezú skupinku väzňov. Medzi nimi je i neslávne známy mafián, a predovšetkým nepohodlný svedok Marion Bishop (Laurence Fishburne). Budovu 13. okrsku napadnú jeho bývalí kumpáni, aby zabili Bishopa a s ním všetkých ostatných. Ak chcú prežiť, musia sa strážcovia zákona spojiť s väzňami a pod vedením policajta Roenicka (Ethan Hawke) spoločne bojovať.

03:00 Camilla (Camille)
Prešibaný zlodejíček Silas, čerstvo prepustený na podmienku, si vezme za ženu neter policajta, ktorému sľúbil, že bude sekať dobrotu. Policajt však nemá ani najmenšie poňatie, že Silas chce svadobnú cestu na Niagarské vodopády využiť na útek do Kanady. Krásna a bystrá nevesta Camille jeho plány odhalí a verí, že dokáže Silasa zmeniť.

UTOROK 16. 06. 2015

06:45 Nebezpečný cieľ (Bangkok Dangerous)
Remake úspešnej akčnej drámy bratov Pangovcov z roku 1999.
Život neľútostného nájomného vraha Joa (Nicolas Cage) se obráti hore nohami vo chvíli, keď je vyslaný na kšeftík do Thajska, kde má za úlohu zlikvidovať nepriateľov bossa miestneho podsvetia Surata. Za pomocníka si najíma známu firmu, pouličného vreckára a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), ktorého sa mieni na záver zbaviť. Spočiatku ide všetko bez problémov. Ale len do chvíle, kedy sa Joe, dovtedy zaprisahaný vlk samotár, nečakane zblíži s mladou dievčinou.

08:25 Svadobné trapasy (The Wedding Date)

09:50 Prepadnutie 13. okrsku (Assault on Precinct 13)

11:45 Tristan a Izolda (Tristan and Isolde)
Mnohí veria, že sa to skutočne stalo. Podľa prastarej keltskej legendy bol Tristan kráľovským synom. Čoskoro po narodení osirel, no aj tak sa mu dostalo rytierskej výchovy. Vyrástol na krásneho čestného muža. Usadil sa na dvore svojho strýka, lorda Marca. Pomohol mu zvíťaziť nad mnohými nepriateľmi. Keď sa potom lord Marc mal stať kráľom, musel sa oženiť. Jeho vyvolenou sa stala krásna Izolda. Nápoj lásky pripravený pre ženícha a nevestu však nešťastnou zhodou okolností vypila Izolda s Tristanom. Zamilovali sa, no Izolda sa aj tak stala Marcovou ženou. Milenci sa tajne stretávali, ale boli pristihnutí. Tristan musel odísť z krajiny. Bez svojej Izoldy však chradol. V najväčšom zúfalstve sa rozhodol zradiť priateľstvo Marca a nechal pre Izoldu vyslať loď… Hoci im mnohí nepriali, ich láska prežila v legendách celé veky.

Nakrúcanie výpravného historického filmu sa dialo prevažne v Čechách, a to na Křivoklátsku a v Průhonickom parku. Na snímke sa podieľali aj českí herci a tvorcovia. Veľmi významný je aj fakt, že vikinskú loď, ktorá se vo filme objaví, postavili v Přerove, podľa originálneho goldstadského plavidla.

13:50 Camilla (Camille)
Prešibaný zlodejíček Silas, čerstvo prepustený na podmienku, si vezme za ženu neter policajta, ktorému sľúbil, že bude sekať dobrotu. Policajt však nemá ani najmenšie poňatie, že Silas chce svadobnú cestu na Niagarské vodopády využiť na útek do Kanady. Krásna a bystrá nevesta Camille jeho plány odhalí a verí, že dokáže Silisa zmeniť.

15:20 Cesta bez návratu (Road of No Return)
Michael Madsen, David Carradine, známy zo seriálu Kung Fu: Legenda pokračuje, Michael Blain – Rozgay a ďalší práve nastúpili cestu, z ktorej niet návratu, v americkom akčnom trileri režiséra Parviza Saghizadeha.

Štvorici nie práve obvyklých nájomných zabijakov, ktorí boli tajne zjednotení do smrtonosnej údernej jednotky, aby pod kamuflážnou maskou rozbili morovú sieť drogových priekupníkov, zostáva posledných deväť dní života. Za chladnokrvnými fasádami týchto mužov sa však skrývajú osamelé a stratené duše volajúce po spáse. Tá nakoniec skutočne prichádza, len v dosť nečakanej podobe. Počas svojej misie prejdú tými najhoršími nočnými morami, aké si človek dokáže predstaviť a postavia sa tvárou v tvár svojim najskrytejším démonom. Rovnako však natrafia aj na malé osirelé dievčatko. Vyslobodenie dievčatka z pazúrov kšeftárov s drogami natrvalo otočí ich životy o sto osemdesiat stupňov a umožní im konečne ukázať i to, čo sa skrýva za ich chladnokrvnými, nemilosrdnými tvárami. Tí, ktorí si mužov najali, nie sú zo situácie vôbec nadšení a začínajú cítiť, že misia je v ohrození. Preto vynesú nad štvoricou rozsudok smrti. A lovci sa náhle stanú korisťou.

16:50 Ostrov pokladov (Treasured Island)
Poklad ukrytý na opustenom ostrove v Karibiku. Krvilačný pirát s drevenou nohou bez lode. Zmyselná barónka bez škrupúľ, ale s loďou Odvážny, ale zasnený mladý muž s mapou, vtlačenou do jeho deravej pamäte. A jedno skvelé ráno v roku 1700 a niečo, kedy táto chamtivá banda vypláva hľadať svoje šťastie na zradných brehoch Ostrova pokladov.

18:25 Zmiznutie (Brick)
Detektívne ladný príbeh, odohrávajúci sa v prostredí strednej školy v južnej Kalifornii, nakrútil Rian Johnson, ktorý si k nemu napísal aj scenár. Film svojím dejom plným zvratov, určitým tajomstvom, aj ďalšími prvkami pripomína takzvanú americkú „drsnú školu“.

Brendan Frye je podľa svojich spolužiakov zo školy čudný samotár. Len tak sa ničoho nezľakne a má na veci svoj vlastný názor. Tiež je stále zaľúbený do svojej priateľky Emily, ktorá sa s ním pred tromi mesiacmi rozišla a zmizla. Keď sa mu konečne telefonicky ozve, má vydesený hlas a žiada ho o pomoc. Brendan ani na okamih nezaváha, v pátraní po Emily mu pomáha iba kamarát Brain, ktorý má o dianí v škole dokonalý prehľad. Obaja študenti pritom tušia, že celá vec najskôr „poriadne smrdí“ a že s tým má niečo spoločného niektorý z členov zločineckého gangu mladistvých v meste.

20:15 FILM TÝŽDŇA: Láska na karí (100 Foot Journey)
Madame Mallory, majiteľka vyhlásenej reštaurácie s leskom Michelinských hviezd, sa nestačí čudovať, keď sa do jej mestečka prisťahuje indická rodina a otvorí si reštauráciu na ulici hneď oproti. Schyľuje sa k súboju dvoch odlišných kultúr a úplne odlišnej skladby korenia. Dobré jedlo ale hory prenáša. Madame Mallory zistí, aké veľké nadanie má jej konkurent, mladý indický šéfkuchár, a privolí, že ho vezme do učenia. Dva svety receptov a chutí v jednej kuchyni sľubuje veľké kulinárske dobrodružstvo. Zvlášť, keď sa ho zúčastní i krásna francúzska kuchárka.

22:15 Nezvratný dôkaz / Zabijak na poschodí (A Killer Upstairs)
Študent Michael sa zaľúbi do vydatej ženy Vivian a začne si s ňou románik. Po čase mu ale Vivian oznámi, že sa s ním chce rozísť, čo vyvrcholí prudkou mileneckou hádkou. Večer Vivian nájdu zavraždenú a hlavným podozrivým sa stáva práve Michael.

Keď Vivian Jamisonovú, bývalú uznávanú modelku a manželku bohatého podnikateľa, nájdu zavraždenú, dôkazy vedú k študentovi strednej školy, Michaelovi Nowlinovi, ktorý sa rodine Jamisonovcov stará o autá. Michaelova matka Sandra neverí tomu, že by jej syn bol schopný vraždy, aj keď má Michael od smrti svojho otca problémy s chovaním. Postupne však začína pochybovať, keď sa rozbieha vyšetrovanie a sú odhalené podrobnosti. Keď sa Sandra dozvie, že jej Michael klamal o tom, kde bol v noc vraždy, rozhodne sa ho konfrontovať. Je v šoku, keď sa dozvedá, že Michael mal s o mnoho rokov staršou Vivian pomer, ale ten prisahá, že s jej smrťou nemá nič spoločného…

23:50 Nebezpečný cieľ (Bangkok Dangerous)

01:30 Frajeri vo Vegas (Last Vegas)

03:15 Denník nymfomanky (Diary of a Sex Addict)
Val je veľmi atraktívna a vzdelaná mladá dáma posadnutá sexom. Je schopná milovať sa s kýmkoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek. Permanentne loví nových mužov a každé takéto stretnutie jej prináša uspokojenie. Jej denník je svedkom všetkých ľúbostných eskapád s množstvom pikantných detailov. Posadnutosť sa stále zvyšuje, a preto sa vzdá lukratívneho zamestnania a stane sa prostitútkou v luxusnom privátnom klube. Postupne ale odhaľuje aj tienistú stránku tohto „povolania“ – násilie a drogy. Smrť jej blízkej priateľky ju presvedčí, že je čas postaviť sa na vlastné nohy.

STREDA 17. 06. 2015

06:35 Harry Brown (Harry Brown)
Harry Brown (Michael Caine) je slušný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom zo stoviek bytov na predmestí. Spoločnosť mu robí len jeho najlepší priateľ Leonardo (David Bradley). Práve toho ale jedného dňa zavraždí partia miestnych výtržníkov. Harry se rozhodne konať a naplniť sám svoju vlastnú predstavu o spravodlivosti…

08:20 Nonstop (Non-Stop)

10:05 Leningrad (Leningrad / Attack on Leningrad)
Píše s rok 1941 a 2. svetová vojna stále zúri. Nacistom sa podarilo ovládnuť viac ako polovicu Európy a časť Ruska. Postupovali rýchlo, pokým sa však nedostali k Leningradu. Hitler v roku 1941 nedokázal Leningrad obsadiť ani po trojmesačnej ofenzíve a pochopil, že mesto nemôže dobyť silou. Rozhodol sa teda mesto obkľúčiť a nechať tri milióny ľudí na smrť vyhladovať. Uprostred tohto strašného obliehania sa ocitá i mladá anglická novinárka Kate Davisová, ktorá sa v zbedačenom a hladujúcom meste snaží prežiť.

11:55 Ostrov pokladov (Treasured Island)

13:30 Cesta bez návratu (Road of No Return)

15:00 John Wick (John Wick)

16:45 Nebezpečný cieľ (Bangkok Dangerous)

18:25 GAL- Ilegálne úderné jednotky (GAL)
Snímka zachytáva vyšetrovanie vedené španielskymi novinármi denníka Diaro 16 o aktivitách antiteroristickej skupiny GAL, ktorá v rokoch 1983-1987 spáchala niekoľko desiatok atentátov nasmerovaných proti ETA. Zomrelo pri nich 27 osôb a viac ako 50 bolo zranených, väčšina omylom.

20:15 Riddick (Riddick)
Zradený vlastnými druhmi a ponechaný napospas smrti na pustej planéte.
Riddick bojuje o prežitie proti cudzím predátorom a stáva sa silnejším a nebezpečnejším, ako kedykoľvek predtým. Čoskoro potom sa lovci odmien z celej galaxie nevedomky stávajú pešiakmi v jeho pláne na ceste za pomstou. S jeho nepriateľmi, presne tam, kde ich chce mať, rozpúta Riddick brutálny útok pomsty pred návratom na svoju rodnú planétu Furya, aby ju zachránil pred zničením.

22:15 Tichá vojna (Beneath Hill 60)
V roku 1916 sa európske bojujúce mocnosti ocitajú v patovej situácii. Operácie dvoch mohutných armád, ktoré si doteraz vyžiadali milióny životov, sú na mŕtvom bode.

Banský inžinier Oliver Woodward sa po pobyte v Papui vracia do Austrálie, aby sa pripojil k tajnej Tunelárskej spoločnosti. Woodward na svoje prekvapenie získava vojenskú hodnosť a odcestuje do Európy. Na bojovom poli pri francúzskom Armentiéres ho čaká „jeho“ rota tunelárov, ktorí ale novému veliteľovi veľmi neveria. Tunelári majú labyrint chrániť tak dlho, pokým nezaznie rozkaz na odpálenie trhavín…

00:15 Harry Brown (Harry Brown)

02:00 Zmiznutie (Brick)

03:45 Sám v temnote (Alone in the Dark)
Keď bol Edward Carnby malé dieťa, podrobil ho doktor Lionel Hudgens, podobne ako ďalších 19 detí z malého sirotinca, svojim pokusom. Chcel spojiť človeka s pradávnym netvorom, ktorý mal na svedomí vyhubenie vtedajšej civilizácie – Abkaniov. Carnbymu se však podarilo utiecť a pokus nebol dokončený. Pracoval vo vládnej jednotke 713, ktorá mala na starosti výskum paranormálnych javov. Jednotka však bola zrušená a Carnbyho vyhodili. Na svete sa ale začínajú objavovať pradávne artefakty, ktoré vyrobila abkanská civilizácia, a ktoré dokážu priťahovať pozornosť netvorov. Carnby tuší nebezpečenstvo a začína, s pomocou odborníčky na artefakty Aline Cedracovou, konať. Proti nim ale stoja jednak netvory, ktorých dokáže Hudgens čiastočne ovládať a k tomu jednotka 713, ktorá teraz pracuje pod vedením samoľúbeho kapitána Richardsa. Boj o prežitie našej civilizácie sa začína.

ŠTVRTOK 18. 06. 2015

06:50 Za lepší život (The Gardener / A Better Life)
Dojemný príbeh o ilegálnych prisťahovalcoch rozpráva o tvrdo pracujúcom Carlosovi Galindovi, ktorý sám vychováva syna v puberte. Zo všetkých síl sa mu snaží vytvoriť prostredie na lepší život, a tak sa rozhodne opustiť svoju prácu záhradníka v L.A. a odsťahovať sa z mesta, aby svoje jediné dieťa uchránil od tamojších gangov a dostal ho na slušnú školu. Kúpi si vlastný nákladiak, takže si môže dovoliť prijímať viac zákaziek. Lenže v nemilosrdnom meste nie je ľahké žiť s americkou ľahkosťou, najmä keď sú na každom rohu imigrační agenti alebo vagabundi, ktorí sa snažia zlákať jeho syna na cestu zločinu. Carlos sa každý deň bojí toho, že bude deportovaný…

08:25 Nezvratný dôkaz / Zabijak na poschodí (A Killer Upstairs)

09:55 Camilla (Camille)

11:25 Svadobné trapasy (The Wedding Date)

12:55 Tristan a Izolda (Tristan and Isolde)

15:00 FILM TÝŽDŇA: Láska na karí (100 Foot Journey)

17:05 Harry Brown (Harry Brown)

18:50 Ako vykradnúť banku (How to Rob a Bank)
Jason Taylor, rozhorčený nad bankovými poplatkami, zostane pri prepadnutí banky zatvorený v bezpečnostnom trezore. V trezore je tiež Jessica, členka zločineckej bandy. Banka je ale obkľúčená políciou, ktorá vyjednáva so šéfom lupičského gangu. Keď Jessica a Jason zistia, že prepadnutie riadi niekto zvonka a oni jediní majú prístup k centrálnemu počítaču banky, rozhodnú sa situáciu využiť pre seba…

20:15 Cvokár (Shrink)
Striedavo tragický a škodoradostne komický film Cvokár podáva svedectvo o sile medziľudských pút a pripomína, že nikto z nás nemôže byť sám.

Snímka Cvokár predstavuje pestrú mozaiku hollywoodskych postavičiek – všetci tápu, všetci v tom veľkom a skazenom Meste anjelov skúšajú nájsť pravdu. Neurotický agent trpiaci obsedantno-kompulzívnou poruchou, pubertiačka, neschopná vyrovnať sa s matkinou smrťou a posadnutá pozeraním filmov, obstarožná herečka so svojím nešťastným manželstvom, aj snaživý, ale Hollywoodom zabúdaný mladý spisovateľ… všetci majú jedno spoločné: psychiatra Henryho Cartera. Iróniou osudu je, že Carter, na ktorého sa všetci s dôverou obracajú, je z nich asi najbezradnejší. Tento prominentný cvokár s hviezdnou klientelou, v skutočnosti nie je schopný spamätať sa z nedávnej osobnej straty. Dni trávi pofajčievaním trávy a prestáva dbať na svoj zovňajšok. A čo je horšie – stráca všetku vieru vo svoju schopnosť pomôcť pacientom.

21:55 Ilúzia lásky (Death Defying Acts)
Najväčšia kúzelnícka legenda – Harry Houdini. Konkrétne jeho turné po Veľkej Británii v roku 1926. V tej dobe sa totiž svetoznámy kúzelník zoznámil so ženou menom Mary McGregor (Catherine Zeta-Jones) a na prvý pohľad se do nej zaľúbil. Netušil však, že jeho čerstvá láska nie je úplne tým, čím sa zdá byť. V skutočnosti je to podvodníčka, ktorá chce Houdiniho (Guy Pearce) podviesť a využiť k tomu na jednej z kúzelníckych seansí „ducha“ jeho matky. Bude sa čarovať, podvádzať i milovať.

23:35 Za lepší život (The Gardener / A Better Life)

01:10 GAL- Ilegálne úderné jednotky (GAL)

02:55 Denník nymfomanky (Diary of a Sex Addict)

PIATOK 19. 06. 2015

06:25 Druhý muž (The Other Man)
Príbeh o klasickom ľúbostnom trojuholníku, ktorý výrazne presahuje obvyklú šablónovitú tému cudzoložstva. Skúma podstatu neprvoplánovej žiarlivosti, ale aj straty a odpustenia. Vzniká zvláštna emocionálna a estetická kombinácia túžby a posadnutosti.

Peter a Lisa žijú roky v pevnom manželskom zväzku. Ona je úspešná dizajnérkou obuvi, on vedie vlastnú firmu. Lisa práve slávnostne predstavuje svoju aktuálnu kolekciu. Pri večeri je však neistá, vyhýbavá. Kladie manželovi otázky ako „Myslíš, že dvaja ľudia môžu žiť spolu po celý život? Nikdy si sa nechcel vyspať s inou ženou? „. Peter sa pokúša nájsť odpovede na ceste do Talianska. Tam sa zoznámi so šarmantným Ralphom, ktorý je Lisin milenec. Ale Ralph má vlastné tajomstvá…

07:50 Tichá vojna (Beneath Hill 60)

09:50 Ostrov pokladov (Treasured Island)

11:25 Prepadnutie 13. okrsku (Assault on Precinct 13)

13:15 Frajeri vo Vegas (Last Vegas)

15:00 Riddick

17:00 Za lepší život (The Gardener / A Better Life)

18:35 Vojna zabijakov (The Tournament)
Raz za sedem rokov sa v náhodne vybratom meste koná „Turnaj zabijakov“: súboj na život a na smrť medzi tridsiatimi špičkovými nájomnými vrahmi z rôznych kútov sveta. Posledný, kto prežije, získa 10 miliónov dolárov. Titul jednotky vo svojom odbore navyše otvára cestu k prestížnym zákazkám. Nepretržitý prenos z ich súbojov sleduje skrytou kamerou skupinka miliardárov, ktorí stavili na víťaza. V drsnom akčnom trileri predvádza svetová zabijacka elita to najlepšie zo všetkých možných disciplín. Vojna zabijakov je nielen príbehom lásky, zrady a pomsty favoritov krvavého zápasu o prežitie, ale aj vykúpenie, keď si konečne uvedomia, akú má život cenu…

20:15 Útek z MS-1 (Lock out)
Ľudstvo našlo spôsob, ako ochrániť svet pred zločincami. Tých najhorších z najhorších držia na mieste, z ktorého niet úniku – mimo Zeme, uprostred hlbokého vesmíru. Prezidentova dcéra Emilie Warnock navštívi v rámci humanitárnej misie vesmírnu väznicu MS One. Ale krvavá vzbura väzňov z Emilie urobí toho najcennejšieho rukojemníka. Von ju môže dostať len jediný človek. Bývalý špičkový vládny agent Snow je tvrdohlavý a nekompromisný. Jeho súčasná pozícia na špionážnom trhu je, mierne povedané, nedobrá – čelí obvineniu zo sprisahania proti USA. Od prezidenta dostáva jedinečnú ponuku: nový život a slobodu za záchranu prvej dcéry Spojených štátov. Lenže v hre je oveľa viac…

21:45 Vášeň medzi riadkami (The Invisible Woman)
Charlesa Dickensa si predstavujeme ako starosvetského Angličana, ktorý napísal Vianočnú koledu alebo Olivera Twista. Rozhodne nie ako niekoho, kto by mohol mať sexappeal. Film Vášeň medzi riadkami nám však predstavuje skutočného Dickensa. Charizmatického muža plného energie, ktorý, okrem toho, že mal manželku a desať detí a písal svoje tučné romány, zvládal byť aj novinárom, divadelníkom, spoločenským aktivistom, celebritou. Vášeň medzi riadkami sa ale ešte viac sústredí na Nelly (Felicity Jones), inteligentnú a krásnu mladú ženu, ktorá si s Dickensom odvážne začne ľúbostný románik. Jeho dôsledky si v tej chvíli ešte nevie predstaviť. Nevie, aké to je, byť milenkou ženatého muža s desiatimi deťmi. Vo viktoriánskom Anglicku je to zločin, ktorý sa trestá vyhostením na okraj spoločnosti. Aj keď ju jej milenec hmotne zabezpečí, nečaká ju žiadna svetlá budúcnosť. Napriek tomu, že ich vzťah bol plný lásky a vášne a pretrval až do jeho smrti, napriek tomu, že sa stala Dickensovou živou vodou a múzou, musela sa zmieriť s úlohou „neviditeľnej“ ženy.

23:40 Druhý muž (The Other Man)

01:05 Ako vykradnúť banku (How to Rob a Bank)

02:30 Sám v temnote (Alone in the Dark)

SOBOTA 20. 06. 2015

06:45 Leningrad (Leningrad / Attack on Leningrad)

08:35 Ilúzia lásky (Death Defying Acts)

10:15 John Wick (John Wick)

11:55 Nonstop (Non-Stop)

13:45 Zmiznutie (Brick)

15:30 Cvokár (Shrink)

17:15 Druhý muž (The Other Man)

18:40 Záhadný muž / Neznámy zvodca (The Perfect Stranger / A Lover’s Revenge)
Ako ďaleko by ste boli ochotní zájsť, aby ste udržali tajomstvo?
Keď sa investigatívna novinárka Rowena Price (Halle Berry) dozvie, že vražda jej kamarátky by mohla mať súvislosť s mocným reklamným magnátom Harrisonom Hillom (Bruce Willis), rozhodne sa s pomocou svojho kolegu Milesa Haleyho (Giovanni Ribisi) prísť pravde na koreň. V prestrojení za Katherine, brigádničku v Hillovej agentúre, a Veronicu, s ktorou Hill flirtuje na internete, sa jej podarí obkľúčiť svoju korisť zo všetkých strán – len aby zistila, že nie je jediná, kto sa v tejto hre vydáva za niekoho iného. Čím bližšie sa dostávame k pravde, tým viac sa ukazuje, kam až sú ľudia ochotní zájsť, aby nevyšla najavo.

20:15 Chceš päsťou? (Welcome to the Punch)
Max Lewinsky je posadnutý honbou za údajne nepolapiteľným zlodejom Jacobom, ktorého jedného dňa prenasleduje až do podzemia Londýna. Pretože nechce čakať na posily, rýchlo podľahne presile a je postrelený do nohy s trvalými následkami. Stratí tým všetky ilúzie o svojej práci a ovláda ho pocit zmaru. Po rokoch sa na letisku objaví postrelený mladík Ruan, ktorý je Jacobovým synom. A pretože urobí chybu a svojmu otcovi zatelefonuje tesne pred zatknutím, chytí Max konečne ďalšiu horúcu u stopu. Hoci sa jeho šéfovia bránia, Max sa vydáva zužitkovať svoju možno poslednú životnú šancu poraziť Jacoba. Ten ako zaslepený otec nastaví pascu na strelca, ktorý zranil jeho syna, ale odhalí ju práve nekompromisný detektív. Na miesto však príde tesne po prestrelke a jeden z jeho kolegov umiera. Do prípadu zasiahne aj Maxova kolegyňa a láska Sarah, ktorá pátra po zabijakovi napojenom na Jacobovho syna. Je to pre ňu väčšie sústo, než dokáže zvládnuť. A Max skoro zistí, že sa vo svojom úhlavnom nepriateľovi možno trocha zmýlil…

21:55 Konečná stanica smrť (Shuttle)
Veselá dievčenská prázdninová jazda v Mexiku sa skončila a nadišiel čas vrátiť sa domov. Jules (Cameron Goodmanová) a Mel (Peyton Listová) stoja premoknuté na takmer ľudoprázdnom, v tme zahalenom letisku. A to niekomu, kto by sa rád k svojej rodine dostal živý a zdravý, a k tomu je ten niekto dvojica fešných slečien, rozhodne nepripadá ako bezpečné miesto na prenocovanie. A keďže nikde nie sú ani taxíky, rozhodnú sa dievčatá spolu s niekoľkými ďalšími spolucestujúcimi prijať lákavú ponuku na prvý pohľad sympatického a neškodného šoféra transportného minibusu. Ten je ochotný všetkých oneskorencov odviezť bližšie k mestu. To, že niekto vyzerá neškodne, ešte neznamená, že taký musí byť. A rovnako nie je nikde napísané, že noc, ktorá sa začala obyčajne, musí aj obyčajne skončiť. Tento spoj totiž mieri priamo do pekla.

23:40 Leningrad (Leningrad / Attack on Leningrad)

01:25 Vojna zabijakov (The Tournament)

03:00 Denník nymfomanky (Diary of a Sex Addict)

NEDEĽA 21. 06. 2015

05:45 Frajeri ve Vegas (Last Vegas)

07:30 Vášeň medzi riadkami (The Invisible Woman)

09:20 FILM TÝŽDŇA: Láska na karí (100 Foot Journey)

11:25 Nezvratný dôkaz / Zabijak na poschodí (A Killer Upstairs)

13:00 GAL- Ilegálne úderné jednotky (GAL)

14:45 Útek z MS-1 (Lock out)

16:20 Nonstop (Non-Stop)

18:05 Posledný obrnený vlak (The Last Armored Train)
Druhá svetová vojna. Prvá línia je prelomená, spojenie medzi vojenskými jednotkami prerušené. Zbory generála Malceva zúfalo bránia kľúčový most cez Berezinu. K dispozícii má len oslabených vojakov a posledný obrnený vlak. Navyše ho zradí jeho najbližší asistent a pripojí sa k Nemcom. Niektorých vojakov, vrátane Malcevovej dcéry Táni, ktorí sa rozhodli bojovať na vlastnú päsť, nepriateľ zadrží aj s obrneným vlakom. Životy stoviek vojakov visia na vlásku. Uväznení bojovníci sa rozhodnú, že budú riskovať, pokúsia sa zahnať Nemcov a získať naspäť ich obrnený vlak.

Film získal ocenenie na medzinárodných festivaloch v Benátkach, Bratislave, Rotterdame a Wiesbadene.

20:15 V elektrizujúcej hmle / Pochované hriechy (In the Electric Mist)
Detektív Dave Robicheaux vyšetruje vraždu miestnej prostitútky. Na muške má najväčšieho gangstra z New Orleans. V priebehu vyšetrovania však zamieša kartami surrealistické vojsko Konfederácie.

Starnúci šerif Dave Robicheaux práve vyšetruje vraždu miestnej mladej prostitútky. Zdá sa, že všetky indície vedú k veľmi vplyvnému podnikateľovi Julie Balbonimu, s prezývkou „Baby Feet“. Balboni podniká v oblasti detskej výživy a okrem toho se podieľa na financovaní filmu z doby americkej občianskej vojny, ktorý sa v okolí Iberia Perish práve nakrúca. Od jedného z hercov sa šerif dozvedá o ľudskej kostre uprostred močiara, opásanej silnou reťazou. Túto scénu už ale Dave Robicheaux kedysi videl…

V meste, prelezenom korupciou, sa vyplavujú na povrch zdanlivo dávno pochované tajomstvá, ktoré znovu prebúdzajú nenávisť a skazu. Prepletenec súčasných i dávnych vrážd smeruje k šokujúcemu rozuzleniu. Utajeným svetom starofrancúzskych usadlíkov diváka sprevádza hudba päťnásobného víťaza Grammy, Buddyho Guya.

22:05 Obávaný bojovník (Fearless)
Film od legendárneho choreografa bojových scén filmov Matrix a Kill Bill. Posledný akčný film Jeta Li.

Huo Yuan Jia (Jet Li) sa už ako mladý chlapec snaží dosiahnuť otcove kvality v bojovom umení WuShu a ďalej robiť česť svojmu rodu. Jeho cieľom je byť najlepší, čo sa mu po niekoľkých rokoch a množstve súbojov aj podarí. Jeho povesť majstra bojových umení sa šíri, ale rastie aj jeho pýcha. Potom, čo v súboji zabije svojho súpera, krvná pomsta dopadne na celú jeho rodinu. Po tejto tragédii na sedem rokov zmizne, aby objavil pravý zmysel boja.

23:50 John Wick (John Wick)

01:30 Záhadný muž / Neznámy zvodca (The Perfect Stranger / A Lover’s Revenge)

03:05 Sám v temnote (Alone in the Dark)

Čítať viac...
Nahor