Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvý neúspech Markízy s letným nastavením: Druhý dych dostal cez víkend potichu padáka (aktualizácia)

Markíze nevychádza úmysel s nadviazaním na hit Chlapi neplačú reprízovým Druhým dychom počas leta, seriál bez oficiálnej zmienky vyhodila z programu.

Televízny líder stráca trpezlivosť so seriálom Druhý dych, ktorý sa borí v hlbokých podpriemerných vodách sledovanosti. Seriál, ktorý už nedokáže vystúpiť ani k 20% hranici, televízia oficiálne ponecháva v programe, no priamo vo vysielaní ho v ostatné dni neponúkla.

Markíza bez zmeny programových plánov (aktualizácia informácie nižšie) vyhodila seriál z víkendových podvečerov. Práve nasadením seriálu sedemkrát do týždňa vrátane sobôt a nedieľ chcela Markíza posilniť divácky návyk a zároveň využiť fakt, že by jej týmto spôsobom seriál vydržal do nástupu tretej série Chlapi neplačú. Tento víkend však po minulotýždňovom fiasku, keď v nedeľu Druhý dych spadol v podieli k 10 %, líder seriál vynechal. V sobotu ponúkol opäť Smotánku, ktorá sa už mala vybrať na letnú dovolenku, v nedeľu posunul štart filmu Klik.

Markíza dodnes nekomunikuje budúcnosť Druhého dychu. V programe naďalej ostáva, dokonca aj počas víkendu, z programu ho však televízia nevyradila ani uplynulý víkend. Seriál dosiahol pri ostatnej časti v piatok 20. júna podiel 15,3 %, Súdna sieň 18,5 %.

Aktualizácia: Z uverejnených programov je známe, že Markíza vydala k víkendovej absencii Druhého dychu programovú zmenu, ktorú stihli niektoré médiá zapracovať do svojich programov. V rámci verejného zdroja pre médiá ostala víkendová programová ponuka nezmenená. Druhý dych figuruje v plánoch zatiaľ aj na najbližší víkend.

Čítať viac...
Nahor