Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvý duel Slovenska na MS 2017 očakávane valcoval, od rekordov má ďaleko! Priniesol hit internetu

Prvý zápas Slovenska na MS v hokeji 2017 sa k najsledovanejším nezaradí.

Nádeje Slovenska na dobrý výsledok na tohtoročnom hokejovom šampionáte sú jedny z najmenších za posledné roky, čomu zodpovedá aj sledovanosť. Úvodný duel proti Taliansku, ktorý priniesol nakoniec drámu ukončenú až vo víťaznom predĺžení, sledovalo podľa našich informácií po tretinách celkovo takmer 510, pod 640 a takmer 700-tisíc divákov. Podiely dosiahli úroveň vyše 50, pod 55 a tesne nad 53 %, v komerčnej cieľovke to bolo viac s hodnotami pod 56 a dvakrát pod 62 %. V 12 – 54 záverečná tretina podliezla rating 14 %, stala sa najsledovanejším programom dňa.

Zápas stihol priniesť okrem trapasu, keď organizátori turnaja namiesto slovenskej hymny pustili slovinskú, priniesol aj hit internetu. V rozhovore RTVS sa autor víťazného gólu Peter Čerešnák postaral o nechcený dvojzmysel, pri ktorom sa sám pousmial. „Chcel som si upokojiť puk, pretože sa mi postavil… Samozrejme ten puk,“ doplnil s úsmevom.

Jednotka tak očakávane výrazne valcovala, no oproti iným rokom ide o výrazný pokles celkových čísel sledovanosti. Viac spolu s porovnaním sledovanosti úvodných duelov ostatných dvoch rokov v tomto článku. Popri zápase Slovenska boli ostatné stanice na minimách, Markíza a Joj sa hýbali len okolo 4 – 6 %. Prvá dokázala narásť Smotánka, ktorá sa najmenej prekrývala s hokejom, šla tesne nad 16 %.

Večer už hokej nedominoval. V čele bola premiéra Markízy Deti na predaj s podielom takmer 20 %, nasledoval Herkules na Joj s 19 %. Záhady tela na Jednotke dosiahli v komerčnej cieľovke menej než 16 %, v 12+ siahali na 20 %. Formát tak RTVS mimoriadne vychádza. Dve tretiny hokeja medzi Nemeckom a Švédskom získali na Dvojke u mladých 8,5 a pod 11 %. Snímka Hádaj kto? na Plus šla nad 5 %, Správne dievča na Doma atakovalo 5 %. Knight Rider na Dajto sa hýbal pod 4 a nad 3 %, Čert nikdy nespí na Wau podliezol 2 %, Inkognito stúplo nad trojku.

Spravodajstvá boli v sobotu vyrovnané, Televízne noviny získali 25 %, Noviny s o desatinu lepším ratingom šli nad 24 %

Čítať viac...
Nahor