Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prví porotcovia Superstar známi! Markíza opäť zlomila Haberu, do šou už viac nechcel

Spevák už do talentových súťaží nechcel, nakoniec do poroty Superstar zasadne aj po siedmy raz.

Markíza s Novou po neveľmi úspešnom pokuse s novou érou Superstar pôjdu tento raz na absolútnu istotu. Kým Joj musela v Česko Slovensko má talent siahnuť po zmenách, Markíza sa pripravuje na Superstar v starej silnej zostave. Ešte začiatkom marca sa jej podarilo angažovať ako moderátora novej série šou Martina „Pyca“ Rauscha, ktorý sa do šou vracia po dlhých ôsmich rokoch, a nič na náhodu nenechá ani pri porotcovskej zostave.

Známi sú už prví porotcovia nového ročníka Superstar, ktorými sa stanú za Česko Marta Jandová a za Slovensko Paľo Habera. Tomu sa podľa medializovaných informácií priveľmi nechcelo už do predchádzajúcej série v roku 2013, pričom v predchádzajúcich rokoch otvorene povedal, že viac do Superstar ani podobných projektov nepôjde a to ani pre peniaze. Za sebou mal okrem speváckej šou aj porotcovanie v Slovensko má talent a Talentmanii. Nakoniec však svoje rozhodnutie mení nie jeden ale hneď dvakrát. Markíza s Novou tak v rozpočte k šou šetria zatiaľ len na výhre pre víťaza. Tá sa oproti predchádzajúcemu ročníku stenšila o štvrtinu na celkových 75 000 eur.

„So Superstar to tu všetko pred niekoľkými rokmi začalo a ja som mal to šťastie, že som bol pri tom. Dali sme šancu mnohým spevákom a speváčkam. Niektorí ju využili, niektorí zahodili, ale pre mňa bolo vždy najdôležitejšie zistenie, že v každom ročníku sú ľudia, ktorí sú tak dobrí a talentovaní, že si zaslúžia dostať v živote príležitosť.  Som rád, že aj tento rok znovu dáme niekomu šancu, že budem znova pritom a budem dúfať, že ju poriadne využije. Teším sa na to,“ cituje Haberu Markíza.

Paľo Habera je tak jediným menom v histórii Superstar na Slovensku a v Česku, ktoré sa v šou vyskytuje bez pauzy od úplného začiatku. Do poroty zasadne po siedmy raz. Marta Jandová sa členkou poroty stane po druhýkrát, premiéru mala v prvej federálnej verzii v roku 2009. „Na Superstar sa veľmi teším. Nielen preto, že je to dobrá súťaž, v ktorej každý, kto má talent, na seba môže upozorniť a tým si splniť nejaký sen, ale tiež preto, že som mala v roku 2009 v Superstar svoju prvú porotcovskú skúsenosť a vrátim sa tak o šesť rokov späť. Bude mi opäť 34,“ povedala s úsmevom speváčka.

Jandová v porote takmer s istotou nahradí Ewu Farnu, ktorá bola jedinou ženskou členkou poroty v predchádzajúcom ročníku. Zostavu spoločne s Haberom vtedy doplnil Ondřej Soukup. Celkovo štvrtý federálny ročník súťaže bude bez prekvapení režírovať dvorný režisér veľkých šou Markízy a Novy, Pepe Majeský.

Čítať viac...
Nahor