Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Telkáč 2014: Víťaznou opäť Joj, prepad Rozborila aj jedna z posledných cien pre Panelák!

Výsledky ankety Telkáč sú známe. Joj sa podarilo po štvrtý raz v rade obhájiť až trojicu prvenstiev.

Štvrtý ročník ankety Telkáč vyhlasuje víťazov iba deň pred odovzdávaním najväčších slovenských televíznych ocenení OTO 2015. Najmä Markíza a Joj húfne naháňali hlasy pre svoje tváre a programy, pričom v celkových číslach sa podarilo televíznej dvojke predbehnúť lídra.

Po štvrtý raz v rade od spustenia ankety sa podarilo zvíťaziť v hlasovaní televízií TV JOJ, ktorá získala celkovo 1 612 hlasov. Markíza zaostala o takmer polovicu s 897 hlasmi. Po štvrtý raz za sebou sa stal najúspešnejším seriálom Panelák (1 988 hlasov), ktorý si môže vychutnať jednu z posledných televíznych cien. Zároveň dosiahol aj najviac hlasov pomedzi víťazmi jednotlivých kategórií. Búrlivé víno (1 048 hlasov) skončilo druhé, Chlapi neplačú (1 059 hlasov) tesne porazili Profesionáli (1 062 hlasov).

Štvrté prvenstvo v rade vybojoval aj ďalší program Joj, hlavné spravodajstvo Noviny (1 388 hlasov). Za Televízne noviny hlasovalo 991 ľudí, Správy RTVS získali 472 hlasov. Organizátori nezaradili do hlasovania hlavné správy TA3 a to napriek tomu, že v iných kategóriách sa jej tváre či programy objavili.

Medziročný prepad zažil Vilo Rozboril, ktorý nezískal ani jednu cenu. Doteraz bol zvyknutý zbierať hneď dve ocenenia. Po zrušení kategórie programov o životných príbehoch sa na cenu s reláciou o plnení snov zameral v kategórii TV program, tam však dominovala šou Milujem Slovensko s 1 377 hlasmi. V siedmom nebi, za ktoré zahlasovalo 637 hlasujúcich, k tomu porazil aj Kredenc so 748 hlasmi. Rozboril sa z ceny neteší ani vo svojej kategórii, keď sa moderátorom roka stal Andrej Bičan (1 053 hlasov). Rozboril túto kategóriu ovládol vo všetkých troch prechádzajúcich ročníkoch, tento raz skončil druhý (850 hlasov). Najlepšou moderátorkou sa stala opäť Adela Banášová (1 662 hlasov), pre ktorú je to druhé víťazstvo v ankete.

Medzi redaktormi zvíťazila Danica Kleinová, ktorá získala 839 hlasov, jasným víťazom medzi publicistickými formátmi sa stalo Teleráno s 1 180 hlasmi. Medzi hercami sa najvyššie už po tretí raz dostal Ján Koleník (1 151 hlasov), najobľúbenejšou herečkou sa stala Petra Polnišová s 1 171 hlasmi. Novou televíznou hviezdou sa podľa hlasujúcich jednoznačne stala Zuzana Šebová, ktorá získala 1 768 hlasov.

V celkovej bilancii televízií najviac cien získali programy a tváre Joj, spolu pozbierala päť ocenení. Markíza nazbierala celkovo štyri ocenenia, RTVS tri, TA3 jedno. Pre dve televízie vybojovala ceny Zuzana Šebová (Horná Dolná, Kredenc, Panelák) až pre tri Adela Banášová (Milujem Slovensko, Chart Show, Trochu inak).

Výsledky Ankety Telkáč 2014
Slovenský seriál: Panelák (1 988 hlasov)
Herec: Ján Koleník (1 151 hlasov),
Herečka: Petra Polnišová (1 171 hlasov)
Moderátor: Andrej Bičan (1 053 hlasov)
Moderátorka: Adela Banášová (1 662 hlasov)
Publicistická relácia: Teleráno (1 180 hlasov)
Spravodajská relácia: Noviny TV JOJ (1 388 hlasov)
Redaktor(ka): Danica Kleinová (839 hlasov)
TV program: Milujem Slovensko (1 377 hlasov)
Nová TV hviezda: Zuzana Šebová (1 768 hlasov)
Telkáč: TV JOJ (1 612 hlasov)

Čítať viac...
Nahor