Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvé vianočné prekvapenie odhalené! Dajto prinesie veľkú očakávanú novinku!

Pomaly sa do pozornosti začnú dostávať vianočné a silvestrovské plány televízií, my vám prinášame prvý z nich.

Minimálne v reklamných blokoch sú už Vianoce prakticky v plnom prúde a o necelé dva mesiace sa tak stane realitou aj v hlavnom televíznom vysielaní. Kým na najsledovanejších staniciach Markíza a Joj ostane okrem klasík priestor pre premiérové filmy, menšie stanice si môžu dovoliť aj prekvapenia v podobe seriálov.

Nemalé prekvapenie chystá stanica Dajto, ktorá práve vo vianočnom období odštartuje svoju veľkú seriálovú novinku Under the Dome. Seriál tak Markíza odvysiela podľa vlastného avíza ešte tento rok a mysterióznu náladu seriálu využije práve vo sviatočnom období.

Seriál Under the Dome je natáčaný podľa románovej predlohy Stephena Kinga, ktorá bola mnohými považovaná za návrat k jeho klasickým dielam ako napríklad The Shining. Under the Dome začala vysielať v júni 2013 americká stanica CBS, ktorá tento mesiac potvrdila natáčanie novej 3. série. Tá sa do vysielania dostane budúci rok. Markíza má zatiaľ k dispozícii celkovo 26 častí z dvoch sezón seriálu. Okrem výborného autora hororových románov, Stephena Kinga, je seriál zaujímavý aj vďaka prítomnosti legendy sci-fi filmov Stevena Spielberga, ktorý sa stal výkonným producentom seriálu.

under the dome 3

Kým v knižnej predlohe sa celý príbeh stihne odohrať v rozmedzí jedného týždňa, seriál tieto hranice prekračuje. Stephenovi Kingovi tento fakt neprekážal, naopak, podporil ho. Autor scenára a producent Brian K. Vaughan prezradil, že keď Kingovi odhalil svoj nápad uväzniť ľudí pod kupolou aj na niekoľko rokov, románopisec vraj povedal, že môžu dosiahnuť to, čo on nemohol – a to iného zakončenia, aké našli čitatelia v knihe. Seriál od pôvodnej predlohy robí aj niekoľko odbočiek, ktoré King tiež schválil.

O seriáli Under the Dome
Na malé mestečko v štáte Maine začnú pôsobiť nadprirodzené sily, ktoré okolo neho vytvoria neviditeľnú bublinu nedobyteľnú ani najmodernejšími armádnymi raketami. Mesto stráca kontakt s okolitým svetom, odpojené je od internetu, mobilného či rádiového signálu. Uväznení obyvatelia mestečka sa musia vyrovnávať so stúpajúcim napätím a klesajúcimi zdrojmi a zásobami. Kým vláda a médiá obkľúčia neviditeľnú bublinu v snahe prelomiť ju, malá skupina ľudí vo vnútri mimozemského plášťa sa snaží odhaliť jej pôvod a zistiť, či ich bude väzniť naveky. Vysporiadať sa však musia aj s ďalším problémom. Situáciu v meste chce využiť zákerný skorumpovaný politik pre upevnenie svojej moci.

under the dome 1

under the dome 2

under the dome 4

under the dome 5

Čítať viac...
Nahor