Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvé Televízne noviny Markízy to opäť skúsia inak: So zmenami začnú Vinczeho premiérou!

Markíza ohlásila pre svoj popoludňajší spravodajský formát Prvé Televízne noviny od konca júna zmeny, pričom k nim dôjde od tohto pondelka 27. júna. Relácia dostane dvoch vlastných moderátorov, ktorými sa stali Danica Kleinová a Viktor Vincze, pričom práve hviezda Tvoja tvár znie povedome odštartuje vynovenú podobu markizáckych správ o 17-tej.

Podľa uverejnenej fotografie Markízou z kamerových skúšok je možné, že sa okrem návratu k jednému moderátorovi vráti televízia k moderovaniu po stojačky. Tento formát zvolila pri tejto relácii začiatkom roka 2015, avšak s moderátormi hlavného spravodajstva, o pár mesiacov na to sa vrátila ku klasickej dvojici.

Kleinová už moderovala Televízne noviny v minulosti, v roku 1999 jej patrila pozícia náhradnej moderátorky vedľa Vladimíra Repčíka a Ivana Jandu. Moderovala tiež Nočné či Rýchle Televízne noviny, aktuálne sa objavovala pri moderovaní mimoriadnych správ pri tragických udalostiach ako teroristické útoky v Paríži či v Bruseli, útok na týždenník Charlie Hebdo či zrážka dvoch lietadiel na Považí. Vincze zas stabilne moderuje Reflex. Obaja ostávajú naďalej aj redaktormi spravodajstva.

Prvé Televízne noviny priniesla Markíza v máji 2007 po vzore svojej českej sestry Novy. Tá odpoludňajšie spravodajstva odštartovala na začiatku toho istého roka.

Čítať viac...
Nahor