Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvé semifinále futbalu utorňajším rekordným valcom, komerčné stanice zatlačil na dosiaľ najväčší prepadák!

Prvý futbalový boj o finále priniesol Jednotke dosiaľ najvyššiu sledovanosť od začiatku Majstrovstiev sveta.

Svetový futbalový šampionát je tento rok na Jednotke či Dvojke absolútnym hitom. Sledovanosť zápasov neustále rastie, pričom v utorok dosiahla svoj nový vrchol. Prvý semifinálový zápas, ktorý sa odohral medzi víťazným Francúzskom a Belgickom sledovalo od 20. hodiny najprv 9 % divákov s podielom pod 29 %, druhý polčas už vystrelil na rating 12,8 % s podielom až 35,4 %. Ide o najvyšší rating futbalu od štartu šampionátu. Zároveň sa stal bezkonkurenčne v oboch cieľovkách top programom dňa, celkovo ho videlo až 735-tisíc divákov, čím sa zaradil k najsledovanejším programom roka.

Komerčné stanice padli popri futbalu na dosiaľ najväčšie dno. Zámena manželiek na Markíze uhrala podiel okolo 13,5 %, Nikto nie je dokonalý tvrdo prepadlo podielom len cez 8 %. Nikdy ťa neopustím na Doma sa hýbalo medzi 5 – 6 %, Wau s kriminálkami získala podiely pod 4, pod 5 a takmer 8 %. Power Rangers: Strážcovia vesmíru na Plus šli okolo 4,5 %, Dajto bolo hlboko s filmom Preteky času a podielom len cez 2 %.

Podvečer Rodinné prípady dosiahli podiel 23 %, Joj sa už hlboko prepadol aj špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorý šiel len okolo osem percent. Sčasti ho prekrylo vyvrcholenie utorňajšej etapy Tour de France, kde Peter Sagan opäť bojoval o víťazstvo, priemerne dosiahla podiel okolo 20,5 %. Televízne noviny prekročili 25 %, Noviny sa dostali pod 22 %. Celkovo ich videlo 470-tisíc divákov, TN-ky 405-tisíc.

Čítať viac...
Nahor