Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvé podrobnosti o sitkome Horná Dolná: O úspech sa má postarať režisér od Andyho Krausa!

Jednou z najlákavejších noviniek Markízy pre jar 2015 bude sitkom Horná Dolná. Novinka chce čerpať z vďačného vidieckeho prostredia, kvalitných hercov aj zaručenej režisérskej kvality.

Práve režisérske meno je vcelku prekvapením a zároveň môže byť zárukou zdarného výsledku. Na režisérsku stoličku seriálu Horná Dolná sa totiž posadí Tomáš Jančo, veľký priateľ dvorného scenáristu Joj, Andyho Krausa. Jančo pracoval na dvoch seriáloch, ktoré nesú tie najväčšie superlatívy, oba sa pri tom spájajú predovšetkým s Krausom. Spolu s Petrom Marcinom režíroval najúspešnejší sitkom a zároveň aj seriál na Slovensku Susedia a taktiež najdlhšie vysielaný seriál u nás Panelák. Teraz sa Jančo vracia späť do Markízy, aby pre ňu po rokoch opäť pripravil hit.

Okrem Tomáša Janča by malo k úspechu dopomôcť herecké obsadenie. V rozhovore pre Nový Čas generálny riaditeľ Markízy, Matthias Settele potvrdil dve mená známe z predošlých sitkomov – Petra Polnišová a Marta Sládečková. Polnišová hrala jednu z hlavných postáv v komediálnom seriáli Hoď svišťom, Sládečková zas v sitkomoch Susedia či Priateľky.

Horná Dolná bude, ako sme už dávnejšie informovali, posadený do vidieckeho prostredia. „Bude to írečitá slovenská komédia s postavami ako starosta, krčmár, lekár, farár, futbalový tréner,“ prezradil Settele. Riaditeľ taktiež priznal, že v televízii boli blízko rozhodnutia, že sa do nakrúcania seriálu vôbec nepustia: „Prvé návrhy nevyzerali tak, ako by sme chceli úplne na začiatku sme dokonca zvažovali aj možnosť, že by sme do tohto projektu vôbec nešli.“ Nakoniec sa z novinky môže stať hit najbližšej jari.

O natáčaní nového sitkomu u lídra vás ako prvý informoval náš portál, rovnako sme vám ako prví už v polovici augusta odhalili jeho názov. Markíza si okrem názvu Horná Dolná nechala na Úrade priemyselného vlastníctva zaregistrovať aj názov Dolná Dolná.

Markíza si na tom, aby sa sitkom ujal, dáva skutočne záležať. Ako Settele pre Nový Čas tiež prezradil, vývoj scenára prvej časti trval až 9 mesiacov. Dôvod takejto snahy je jednoduchý. Sitkom je jeden z najvďačnejších i keď najnáročnejších žánrov, ktorý je investíciou aj do časov, keď sa už v premiérach nevysiela. Susedia sú dôkazom neustálej sily aj v reprízach, aktuálne si stále veľký potenciál udržujú reprízy pôvodných sitkomov na Plus. Markíza má taktiež ambíciu vylepšiť imidž v komediálnom žánri. Od Susedov jej sitkomové novinky nevychádzajú. (Viac o histórii sitkomov na Markíze na konci tohto článku)

Čítať viac...
Nahor