Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvé plány Markízy na jeseň sú známe! Toto televízia chystá

Napriek tomu, že sa ešte ani oficiálne nezačala jar, televízie už vo veľkom skladajú jesennú štruktúru. V Markíze už majú jasno hneď v niekoľkých projektoch.

Jesenná štruktúra Markízy sa začína pomaly črtať. Už dávnejšie televízia ohlásila pokračovanie seriálu Búrlivé víno a to hlavne v čase, kedy zo seriálu odišli traja jeho tvorcovia – kreatívna producentka Danica Haláková, výkonný producent Pavol Polner a režisér Braňo Mišík. Televízia dementovala špekulácie o odchode troch kľúčových tvorcov, bez ktorých by seriál nemohla ďalej produkovať a už začala s prípravou štvrtej série. Spomínaná trojica pri tom mala ísť vyrábať ešte v čase Borovského šéfovania v Joj seriál na Kolibu, teraz je spolupráca s televíznou dvojkou viac než neistá.

Televízia podľa našich informácií pokračuje aj s natáčaním seriálu Chlapi neplačú, ktorým si vybudovala veľkú základňu divákov v podvečernom čase pred správami. Napriek špekuláciám už pred začatím jarnej sezóny 2014 o presune seriálu za Búrlivé víno, by mali Chlapi ostať v čase o 18:00 aj v nadchádzajúcej sezóne. Aj na vývoji tohto seriálu sa podieľala kreatívna producentka Danica Haláková.

Dobre známou pripravovanou novinkou Markízy je seriál Doktori, ktorý začalo pripravovať ešte bývalé vedenie Markízy. Seriál by mal byť klasickým výpravnejším seriálom s frekvenciou vysielania pravdepodobne jedenkrát do týždňa. Nemal by sa však podobať na bývalú stálicu Markízy Ordináciu v ružovej záhrade. Televízia pri zmienke o seriáli ešte minulý rok sľúbila špičkové herecké obsadenie a renomovaný tím tvorcov.

Už piatej série by sa mala dočkať reality šou Farma. Jej nasadenie televízia kedysi ohlásila už na koniec augusta. V súčasnosti priemerné výkony Markíze o 21:30 prináša seriál Rodinné prípady, ktorý by mal vo vysielaní pokračovať aj v marci. V čase šetrenia je stále možné, že v Záhorskej Bystrici prehodnotia investície do nákladnej reality šou a vystačia si so slabšími výkonmi lacnejšieho formátu. Pri Farme však Markíze nahráva do karát fakt, že konkurenčná Joj veľký reality projekt na jeseň neplánuje a tak ostane na trhu s týmto žánrom voľný priestor.

V prípade, že televízia nasadí piatu Farmu, je takmer isté, že aj počas ďalšej jesene vynechá talentovú šou. Miesto by však v Markíze chceli zaplniť novým formátom o plnení snov. Potvrdil to aj riaditeľ Matthias Settele: „Plánujeme aj televízne relácie spojené s nadáciou televízie Markíza a jej charitatívnymi projektami. Je to ale dlhodobý projekt. Chceme ľudom pomáhať a nechceme byť len komerčné médium.“ Konkurenčná Joj plánuje novinkou s Vilom Rozborilom obsadiť nedeľný prime-time, čím by aj ona mala absentovať s veľkou talentovou šou.

Čítať viac...
Nahor