Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvé kroky nového šéfa Markízy sú tu – programové zmeny!

Matthias Settele už prvý týždeň vo funkcii pristúpil k prvým programovým zmenám, mení plány aj pre budúci rok.

Prvé zmeny zasiahnu stanice Dajto a Doma. V nových programových plánoch, ktoré televízia vydala, nastalo niekoľko prvých zmien. Dajto bude po novom vysielať filmy každý pracovný deň, teda aj v utorok, kde doteraz stanica vysielala seriály. Napríklad v utorok 22. 10. odvysiela film Drvivý dopad. Seriály bude Dajto vysielať cez víkend. Okrem soboty, kde ich vysiela aj doteraz, po novom aj v nedeľu večer, kedy diváci uvidia seriály Ľudský terč a Spartakus: Krv a piesok. Dajto presúva aj magazín Top Gear – zo stredajšieho večera na nedeľný podvečer. Nebudú to zrejme posledné zmeny.

Stanica Doma mení program zatiaľ iba v pondelok a v piatok v prime time. Nasadenie si medzi sebou vymenia Uragán, ktorý sa bude vysielať v pondelok večer a Zámena maželiek, ktorá sa bude vysielať v piatok večer. Podľa našich infomácií však budú nasledovať aj ďalšie zmeny, napríklad v stredu večer, kedy by sa mala zmeniť „konkurencia“ pre Modré z neba.

Výraznejšie zmeny môžeme očakávať s príchodom novej televíznej sezóny, ktoré zasiahnu aj hlavnú stanicu Markíza. Televízia pritom iba nedávno posielala reklamným klientom a agentúram prehľad o plánovaných projektoch na rok 2014. To sa však podľa našich informácií bude meniť, obchodné oddelenie Markízy sa v rozosielaní informácií unáhlilo. Napríklad televízia by budúci rok nemala vysielať avizovaný spoločný projekt s českou Novou – Hlas Česko Slovenska 2, ktorý Markíza už avizovala. Jeho vysielanie je však málo pravdepodobné. Nova v nedeľu úspešne vysiela svoj pôvodný seriál a nechce prerušiť návyk na jeho sledovanie. Nákladný projekt tak patrí k najmenej pravdepodobným pre jarnú sezónu.

Najpravdepodobnejším scenárom ďalšieho vývoja bude zvýšenie efektivity televízneho lídra, ktorý síce tento rok zvýšil svoju sledovanosť, výrazne však znížil príjmy z reklamy a dostal sa do straty. Pre nových majiteľov CME bola takáto situácia neúnosná a krátko potom, ako sa ujali svojich pozícií na čele CME, rozhodli sa pre záasadnú personálnu zmenu v Markíze. Na pozíciu generálneho riaditeľa menovali človeka, ktorý nemá väzby na tunajší trh a jeho hlavnou úlohou bude dostať televíznu skupinu zo straty.

Čítajte aj: Modré z neba už na Markíze zrejme nebude

Ešte tento týždeň prinesieme ďalšie informácie o programových zmenách a zmenách v plánovaných projektoch Markízy.

 

Foto: Markiza.sk

Čítať viac...
Nahor