Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvé diskusie po divokých voľbách lákali, RTVS v podieli prekročila 50 %! (aktualizované)

Spoločne v jednej debate sa predstavitelia parlamentných strán po voľbách 2016 ukázali v RTVS, vystrelila vysoko.

Voľby, po ktorých môže byť len málokto spokojný, môžu priniesť ešte divoké dianie na našej politickej scéne. Hneď v prvých debatách si neodpustili výmenu názorov lídri z pravej strany politického spektra, čo len naznačuje, aké ťažké bude v prípade poverenia Richarda Sulíka zostaviť pravicovú vládu.

Divoké volebné výsledky zaujali samotných voličov, keď venovali veľkú pozornosť prvým povolebným televíznym diskusiám. Jednotka RTVS priniesla svoje vysielanie už od ôsmej rána, pričom o 12-tej sa už v jej štúdiu v spoločnej diskusii zišli tváre parlamentných strán. V priebehu debaty, keď diskusiu našli diváci, dokázala Jednotka kulminovať v komerčnej cieľovke až nad 15 ratingov, pričom podiel sa štveral nad 40 až k 50-tim %.

Aktualizácia: RTVS zverejnila výsledky mimoriadnej relácie O 5 minút 12 s Martinom Strižincom a Braňom Dobšinským, v ktorej diskutovali zástupcovia parlamentných strán. V 12+ relácia dokonca prekročila päťdesiatku, keď ju malo sledovať 872-tisíc divákov pri ratingu 18,6 % a share 52,3 %.

Priemerne jej vysielanie od 8:00 do 14-tej malo sledovať takmer 7 % divákov s podielom až pod 28 %. Celkovo šlo o takmer 460-tisíc divákov starších ako 12 rokov, podiel v univerzálnej cieľovke dosiahol vysokých 33,1 %.

Po diskusii v RTVS sa okamžite viacerí lídri strán presúvali do Markízy, pričom do štúdia a za svoje „pultíky“ prichádzali neštandardne v priebehu vysielania. Aj diskusia víťazov volieb na Markíze lákala, keď mala dosiahnuť vyše 10 ratingov s podielom nad 32 %. Celkovo si debatu zaplo vyše 540-tisíc Slovákov.

TA3 vysielala od deviatej rána mimoriadne volebné vydanie V politike, v ktorého priebehu sa predstavitelia parlamentných strán striedali v štúdiu. Priemerne reláciu až do takmer 12-tej sledovalo pod 4 % divákov s podielom až cez 16 %. V univerzálnej cieľovke bolo divákov menej než 270-tisíc pri podieli tesne cez 20 %.

Čítať viac...
Nahor