Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Návrat Búrlivého vína na 17:50 skončil v pondelok fiaskom! Viac mali aj Susedia

Markíza narába s vysielacím časom svojho niekdajšieho klenotu necitlivo, seriálu ubližuje stále viac.

Napriek presvedčeniam Markízy o pokračovaní vínnej ságy aj na jeseň nebude prekvapením, ak svoje rozhodnutie zmení. Búrlivé víno sa od začiatku roka mimoriadne trápi, čo vyústilo do ráznych chaotických zmien vysielacieho času.

Len od marca 2016 Markíza presunula seriál na 21:40 a obmedzila ho na dvakrát do týždňa, už od apríla ho presunula po kampani na 17:50, v ktorom sa vysielal s veľkým úspechom prvé tri mesiace po štarte v januári 2013. Návrat ku koreňom, ako líder zmenu vysielacieho času v televíznom spote zaobalil, sa ale na prvý raz nevydaril.

Kompletné pondelňajšie čísla: Horná Dolná klesla na sezónne minimum, Zoo sa popri nej vyšvihla! Konkurencia valca ju už tak nestláča

Búrlivé víno napriek upútavkám o presuna na 17:50 v pondelok vôbec neuspelo, keď dosiahlo ešte horšie výkony ako doteraz vysielaní Susedia. V ratingu mu podobne ako ostatným staniciam uberalo teplo, celkovo však dopadlo katastrofálne, nakoľko ho malo sledovať 2,7 % divákov s hlboko podpriemerným podielom len 15,5 %. Markíza ale bude ešte čakať, že si diváci seriál postupne v novom čase nájdu.

Ak sa Búrlivé víno postupne nedvihne k výrazne lepším výkonom, bude to pre televíziu veľké fiasko. V nákladoch ide o drahú produkciu, ktorá v minulosti v podobe Chlapi neplačú dokázala aj počas teplých dní dosahovať výrazne lepšie výkony, a to i v najslabšej poslednej sezóne. Lepšie čísla Markíze uhrávali oveľa lacnejšie Rodinné prípady.

Čítať viac...
Nahor