Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prekvapenie z Koliby: Joj sa po troch rokoch opäť púšťa do ranného vysielania! Spustiť ho chce už tento mesiac

Televízia z Koliby to po čase opäť skúsi s premiérovým ranným vysielaním, prekvapiť ním chce už v najbližšom čase.

Joj sa opäť v ranných hodinách pokúsi etablovať premiérový program. Kým Markíza prakticky od začiatku svojho vysielania, od roku 1996, vysiela zabehnuté Teleráno, Joj má za sebou už štyri pokusy o ranné vysielanie, ktoré však po čase vždy stiahla z obrazovky. Najdlhšie tak v ranných hodinách vysiela reprízy večerného spravodajstva z predošlého dňa, s ktorými dosahuje nestále, no nie vždy neuspokojivé výkony sledovanosti.

Televízia o zámeroch spustiť ranné vysielanie v tejto jarnej sezóne zatiaľ neinformovala. V najnovších programových plánoch však prezradila, že sa chce vrátiť ku značke, ktorá bola spomedzi jej ranných pokusov dosiaľ najúspešnejšia. Od 13. týždňa totižto po 12 rokoch uvádza vo svojej štruktúre Ranné noviny, ktoré kedysi vysielala v rokoch 2005 – 2006. Vtedy nahradili prvú rannú reláciu Joj Raňajojky vysielané v rokoch 2003 – 2005. Ranné noviny dosahovali aj dvojnásobné výkony oproti Raňajojkám, napriek tomu však televízia po čase pristúpila k ich zrušeniu.

O návrat rannej relácie sa Joj pokúsila znovu v roku 2009, kedy z rádiovej rannej šou Fun Rádia s Adelou Vinczeovou a Matejom „Sajfom“ Cifrom urobila televíznu verziu pridaním kamier do štúdia. Po pár dňoch ale televízia tento pokus stopla, neujal sa divácky a viditeľne s ním neboli stotožnení ani moderátori. Veľký útok na ranný čas podnikla Joj znovu v máji 2014, kedy spustila ranný magazín Dobre ráno. Úspech mala zaručiť aj bývalá dramaturgička Telerána, Erika Kresťanková, ktorá do Joj nastúpila začiatkom februára toho roka, v televízii je dodnes. Dobre ráno bolo nakoniec po podpriemerných výkonoch zrušené po necelom polroku.

Joj k návratu Ranných novín informácie zatiaľ neposkytla, známe nie je moderátorské zloženie ani či pôjde o obdobu Novín o 12 príp. Novín o 17. V programe majú Ranné noviny vyhradený dvojhodinový slot od 6:15 do 8:10, resp. 8:15. Vysielať sa tak budú uprostred konkurenčného Telerána, ktoré začína o 6. hodine ráno a končí 8:30. V minulosti sa s Dobrým ránom pokúsila Joj štartovať o niečo skôr a získať tak prípadnú konkurenčnú výhodu, reláciu začínala o 5:55.

To, že Joj začína pracovať s ranným vysielacím časom, naznačoval už nedávny návrat značky Supermama v programe. Joj reláciu uvádzala v programe už oddnes, 9. marca o 8:15, teda v čase, kedy majú končiť Ranné noviny. Nakoniec však televízia talkshow neodvysielala a stiahla ju z programu tiež v ďalšie týždne. Supermama sa ale aktuálne znovu objavila v programe, a to spoločne s Rannými novinami vo štvrtok 29. marca o 8:15.

Ako sme informovali, niekdajšia denná diskusná talkshow pre mamy sa po novom stane týždenným formátom. Joj pôvodne návrat Supermamy uviedla na piatok, je možné, že jej tento deň bude pravidelne patriť. Štvrtkové nasadenie na konci marca predchádza voľnému dňu – Veľkému piatku. Pre tento sviatok Joj napríklad presúva z piatka výnimočne aj Veľký balík, a to na štvrtok 29. marca, odvysiela ho po Inkognite. V tento deň tak opäť vynechá glosátorskú Sedmičku.

Joj štart Ranných novín potvrdzuje aj vytvorením podstránky na svojom webe, kde zverejnila logo relácie. Obsahovo je stránka zatiaľ prázdna.

Logo Ranných novín (Joj.sk)

Čítať viac...
Nahor