Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvá séria Oteckov sa blíži do finále, Susedov Markíza ťahá naďalej! Končí aj Kuchyňa s Kredencom

Ďalšie jarné projekty dobiehajú do cieľa, televízie po vysokých investíciách do tejto sezóny nabiehajú na letné úsporné štruktúry.

Príchod leta nepripomínajú iba vysoké teploty ale pomaly aj štruktúry slovenských televízií. Od tohto týždňa sa stále viac začnú prepínať do úsporného letného režimu a do finále dôjdu ďalšie výrazné projekty tejto sezóny.

Po Hornej Dolnej, Milenkách či Za sklom sa čoskoro z obrazoviek vytratí aj najväčší jarný hit Oteckovia. Seriál sa stal absolútnym valcom tejto sezóny, keď si prakticky v celom jej priebehu držal mimoriadne vysoké podielové hodnoty, neraz nad úrovňou až 40 %. Zotrval v nich pritom do dnešných dní.

Prvú sériu podvečerného denného seriálu ukončí Markíza budúci týždeň, poslednú časť odvysiela vo štvrtok 7. júna v tradičnom čase o 17:55. Oteckov v slote vystrieda klasika Rodinné prípady, ktorými Markíza vyplní letné podvečery. Televízia avizuje zaradenie aj premiérových častí, striedať sa však budú so starými časťami.

S divákmi sa čoskoro rozlúči aj komediálny seriál Kuchyňa. Projekt, ktorého nasadenie Markíza dlho odkladala, sa nakoniec odhodlala uviesť spoločne so Susedmi, ktorí jej v celej sezóne robili nábeh. Nakoniec sa usadila okolo stabilných 7 ratingov a vyrovnaný súboj zvádzala s druhou polovicou premiérového Inkognita.

Markíza ukončí Kuchyňu taktiež budúci týždeň, posledný diel odvysiela v pondelok 4. júna. V rovnaký deň sa rozlúčia aj premiéry Kredenca. Televízia dieru po programoch vyplní zahraničnými komédiami.

V programe však budú aj naďalej pokračovať Susedia. Ich návrat po približne jedenástich rokoch sa stal absolútnou udalosťou sezóny, čo sa odrazilo aj na ich sledovanosti. Dlhší čas sa držali na pozícii najsledovanejšieho programu na trhu, v celkových číslach už o túto pozíciu prišli. Naďalej sa im darí byť na čele sledovanosti v komerčnej cieľovke, aj keď už klesajú k úrovni okolo aj pod 9 ratingov.

Noví Susedia mali pôvodne ponúknuť iba desať častí, po úspechu hneď tých prvých Markíza neváhala a dohodla sa s tvorcami na príprave ďalších dielov. Nakoniec ich televízia potiahne prakticky najdlhšie z celej sezóny, keď štartovali hneď na Nový rok a v programe vydržia dlhšie ako Oteckovia. Markíza má v prípade prípravy Susedov výhodu, že ich výroba nie je náročná a nové časti tak stíha televízia točiť zarovno s vysielaním seriálu.

Joj chce aj naďalej pokračovať v pondelky a štvrtky s Inkognitom, na utorky po skončení Za sklom nasadzuje reprízy relácie Nikto nie je dokonalý, ktorá dostala v tejto sezóne čo do premiérových častí pauzu. Na Markíze pomaly finišuje Najväčší víťaz, v programe nebude chýbať minimálne do polovice júna. V stredy Markíza pokračuje s Chart Show, Joj vytiahla reprízy Našich. Vo štvrtky Markíza vysúva na 20:30 premiéry Dobre vedieť, v piatky chce vysielať filmy. Joj zas vytrvá vo vysielaní klasickej zábavy Všetko, čo mám rád. Víkend už tradične bude patriť filmom.

Čítať viac...
Nahor