Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TA3

Pikošky

Prvá reakcia Nora Dolinského po škandále, jeho náhradníčka čelila v prvej debate ostrej kritike!

Dlhoročný moderátor spravodajskej televízie TA3 Noro Dolinský, ktorý na jej obrazovke odmoderoval viac ako desať rokov, vo svojej úlohe skončil.

Dolinský po vyše dekáde zlyhal minulý týždeň, keď si sadol pod vplyvom alkoholu za volant, pričom ho zastavila polícia a postaral sa tak o škandál.

„Ľutujem svoje chvíľkové zlyhanie, pri ktorom sa našťastie nič nestalo. Pre mňa je to veľké poučenie, ktoré naozaj neodporúčam nikomu zažiť na vlastnej koži a môžem len apelovať na zodpovednosť za volantom. Ďakujem za podporu divákov aj Televízie TA3,“vydal Dolinský v pondelok necelý týždeň po škandále stanovisko prostredníctvom televízie.

TA3 musela narýchlo zasiahnuť. Incident sa stal z utorka na stredu, televízii pritom vypadol moderátor nielen do klasických spravodajských blokov ale najmä pre tradičnú nedeľnú doobednú debatu V politike.

Spravodajská televízia siahla po nedávnej novej posile v podobe Zuzany Martinákovej, ktorá aktuálne pôsobí ako výkonná riaditeľka programu a spravodajstva televízie.

Martináková si pritom hneď v prvej debate, v ktorej nahradila Dolinského, vypočula v priamom prenose pred divákmi kritiku.

Otvorene voči nej vystúpila ministerka spravodlivosti zo strany Za ľudí, Mária Kolíková, ktorá bola hostkou V politike spoločne s predstaviteľkou strany Hlas-SD, Denisou Sakovou.

Po prvých otázkach, ktoré smerovali k dôvodom jej návrhu na odvolanie, ktorému v pondelok čelí práve zo strany predstaviteľov Smeru či Hlasu, sa Kolíková pristavila pri konfrontácii zo strany moderátorky, a to v kontexte zdôrazňovaného konfliktu záujmov, ktoré opozícia vidí v prípade prenájmu budovy, v ktorom sídli ministerstvo spravodlivosti.

Martináková napríklad využila argumentáciu opozičných strán prostredníctvom tzv. „testu Ficom“, a teda, ako by súčasní koaliční predstavitelia reagovali na rovnakú kauzu, ak by sa týkala bývalého premiéra Roberta Fica.

„Chcela by som ešte doplniť, keď ste vy taká prísna v tomto konflikte záujmov, prepáčte, keď hovoríte o takom teste, tak by ma zaujímalo… Chápem, že vám vypadol moderátor, tomu rozumiem, ale máte tu, myslím, množstvo moderátorov, a tiež si myslím, že sa to javí ako konflikt záujmov, aby ste moderovali práve takúto debatu, práve dnes so mnou a hovorili o konflikte záujmov, keď váš muž robí poradcu pre Hlas. To sa mi zdá, že je trochu zvláštne,“ konfrontovala Kolíková moderátorku.

Martináková pretrvávajúcu podobnú spoluprácu jej manžela so stranou Hlas, ktorej predstaviteľka robila v štúdiu Kolíkovej oponenta, neodmietla.

„Každý, kto moderuje diskusie vie, že to moderovanie má isté pravidlá. A tých pravidiel sa každý moderátor drží. My tu voláme všetkých politikov a všetci majú u nás rovnaké podmienky. Bez ohľadu na to, kto, kedy a kde čo moderuje,“ zareagovala moderátorka.

Manželom moderátorky je Marián Bednár, ktorý v minulosti robil poradcu Robertovi Ficovi, neskôr prešiel k Petrovi Pellegrinimu. Samotná Martináková má za sebou bohatú politickú minulosť, nielen ako podpredsedníčka strany SDKÚ. V minulosti bola poradkyňou poslankyne hnutia Sme rodina, Petry Krištúfkovej, so samotným predsedom hnutia, Borisom Kollárom, bola ešte v roku 2010 aj na spoločnej kandidátke.

V prípade angažovania Martinákovej ako náhradníčky za Dolinského v hlavnej diskusii TA3 V politike portál Omediach.com pripomenul rozhovor moderátorky s vtedajším premiérom Robertom Ficom ešte na bývalom Rádiu Aktual, ktorého bola aj šéfkou. Niesol sa v kamarátskom duchu, pričom premiér dostal priestor na akékoľvek vyjadrenia. Rádio vtedy reagovalo, že nešlo o tradičný koncept konfrontačnej diskusie.

Martináková, podľa všetkého, neostane na moderátorskom mieste V politike natrvalo. TA3 nevylúčila, že bude hľadať za Dolinského aj úplne nového moderátora do televízneho vysielania a nesiahne iba po svojich aktuálnych tvárach.

Čítať viac...
Nahor