Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvá neúspešná novinka jesene to má za sebou: Nebezpečné vzťahy sa potichu vytratili z obrazoviek!

Novinka, na ktorej má český Barrandov postavený svoj program, sa zaradila k tým neúspešným z tejto jesene.

Spoločne s množstvom projektov, ktoré Markíza odštartovala na začiatku jesennej sezóny, sa na obrazovkách uviedla aj slovenská obdoba známej inscenovanej talkshow Nebezpečné vzťahy, ktorú v Česku vysiela televízia Barrandov. Slovenskú verziu moderoval Pavol Chovanec, a tak, ako u susedov, všetci aktéri aj publikum vystupovali podľa scenára a pokynov režiséra.

S Nebezpečnými vzťahmi rátala Markíza už začiatkom tohto leta, no nakoniec sa ich rozhodla ponechať na jeseň do silnej časti sezóny. Nasadila ich do neskoršieho večerného pásma od utorka do štvrtka v okolí 23. hodiny, v ktorom netradične potiahla premiérovú pôvodnú tvorbu až k polnoci.

Aj takýmto spôsobom sa prejavili rekordné investície Markízy do programu, ktoré, v tomto prípade, nepadli na úrodnú pôdu. Hranú talkshow, ktorá sa Markíze podľa našich informácií vôbec nenakrúcala ľahko, už po štarte prijali diváci negatívne a formát zaradili ku kvalitatívne podpriemerným televíznym projektom. Navyše, negatívny ohlas sprevádzala aj nízka sledovanosť, ktorá sa len málokedy dostala na priemerné hodnoty televízie.

Nebezpečné vzťahy potichu zmizli z programu Markízy v priebehu druhého októbrového týždňa, kedy mali bežať do štvrtka. Už v stredu ich nahradili Rodinné prípady. Televízia ich navyše vo svojom cenníku reklamy avizovala ešte aj na november. Nakoniec, podľa všetkého, odvysielala všetky nakrútené epizódy a po výkone septembrových častí sa vo výrobe rozhodla nepokračovať.

Paradoxom je, že kým v septembri sa skôr trápili a v úvode októbra prepadli aj výkonmi okolo 12 a 14 %, pred stiahnutím z obrazovky zažívali najlepšie obdobie. Vo svoj posledný deň, v utorok 10. októbra, dosiahli svoj rekordný podiel cez 24 %, týždeň predtým sa k tomu hýbali okolo 19 – 21 %. Ratingy však pre neskorú nočnú hodinu prekračovali maximálne 2 %. Talkshow nahradili v programe Rodinné prípady.

Čítať viac...
Nahor