Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prvá istota na rok 2016? Markíza prekvapuje, aj po slabej jari bude pokračovať v Rodinných prípadoch!

Seriál, ktorý strácal dych ešte v minulom roku, sa dočká nových častí.

Televízny líder sa nenecháva znechutiť historicky najslabšími výsledkami počas aktuálnej sezóny. Dve veľké príčiny slabnúcich výkonov stanice totiž budú pokračovať aj v nadchádzajúcich mesiacoch.

Markíza už oficiálne potvrdila informácie, ktoré sme vám priniesli ako jediní ešte koncom februára, o pokračovaní Búrlivého vína i v nadchádzajúcej jesennej sezóne. Markíza chce zároveň pokračovať aj vo výrobe nových častí druhého hlavného prime-time produktu tejto jari, Rodinných prípadov.

Televízia už oslovila tvorcov seriálu a na jeseň chce natáčať ďalšie epizódy. Podobný scenár nastal aj pred rokom. Je už však otázne, či Markíza s Rodinnými prípadmi ráta aj pre tretiu jarnú sezónu v rade ako s jedným z hlavných projektov. Ich výkony sa totiž oproti prvej sezóne v roku 2014 znížili a na priemer stanice nedosahujú ani sporadicky. Výnimočný výskok nastal ostatný piatok, kedy dokonca uhrali lepší podiel ako Búrlivé víno. Inak sa ich výkony pohybujú v širšom okolí 20 %, pred rokom sa dokázali hýbať okolo 24 – 26 %, postupne klesali. Pokles spôsobilo aj častejšie zaraďovanie repríz.

Markíza využíva Rodinné prípady neraz aj na vykrytie slotu, ktorý náhle potrebuje obsadiť. Spravila tak aj pri rýchlom zrušení Reflexu špeciál v piatkovom accesse, ktorý následne obsadila seriálom. Rodinnými prípadmi hasila aj letný nezdar z minulého roka, kedy predčasne nahradila reprízy Druhého dychu zo začiatku premiérami Rodinných prípadov. Je tak možné, že si televízia pripravuje zásobu nových častí pre podobné príležitosti, nie je ani vylúčené, že s nimi vyrukuje v pravidelnom off-time slote.

Ani v prípade Búrlivého vína nie je vôbec isté, že na jeseň pobeží v rovnakom čase. Je to dokonca nepravdepodobné. Jeho sledovanosť už Markíze neprináša nadpriemery a ani priemery stanice, čo televízia nemôže dlhodobo tolerovať. V priebehu pol roka seriál padol z okolia 30 % na úroveň 20 – 24 %. Od jesene by sa tak Búrlivé víno mohlo stať náhradou za končiaci podvečerný seriál Chlapi neplačú a pripravovaná novinka z prostredia rodinnej pekárne by tak dostala priestor o 20:30.

 

Čítať viac...
Nahor