Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Seriálová novinka Kolonáda porazila konkurenciu, Jednotka RTVS lídrom na trhu! (aktualizácia)

Verejnoprávna RTVS sa na čele s riaditeľom Václavom Mikom odhodlala nakrútiť pôvodný seriál vo vlastnej réžii a začať tak aktívne pracovať na tom, aby sa v budúcnosti čo najmenej relácií či seriálov vyrábalo v externom prostredí. Napriek Mikovým obavám o výsledok sa prvá časť verejnoprávnej novinky uviedla mimoriadne úspešne. Kolonáda v hlavných úlohách s Kamilou Magálovou, Pavlom Višňovským či Marekom Geišbergom výrazne zakonkurovala komerčným televíziám, keď v skupine 12-54, na ktorú cielia Joj s Markízou, uhrala nadpriemerný podiel okolo 11 %. V širokej cieľovke 12+ však dokázala Jednotka RTVS trhnúť  líderstvo, keď sa Kolonáda stala najsledovanejším nespravodajským programom nedele s podielom nad 18 % a ratingom nad 9 %!

Markíza po 20:30 neuspela s filmom Transformers 3, ktorý v 12-54 sledovalo okolo 24 % divákov, Joj ponúkla snímku Slečna zamilovaná, ktorá Sandre Bullock vyniesla Zlatú malinu a Joj zas podiel okolo 17 %. Pre porovnanie, v 12+ filmy Markízy a Joj neuhrali viac ako 14-17 %. Pre televízie sú však výsledky v tejto cieľovej skupine už irelevantné.

Napriek tomu sa Jednotke podaril nevídaný kúsok, ktorý neočakávali ani najväčší optimisti vo verejnoprávnej inštitúcii. Úspechu minimálne prvého dielu trinásťdielnej Kolonády určite pomohlo aj jej promovanie už od vianočných sviatkov, kedy Jednotka so svojím programom mimoriadne rástla, taktiež na Silvestra.

Čítať viac...
Nahor