Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Proti Extrémnym premenám Joj vytiahne hneď dve sezónne novinky! Známy dátum štartu ďalších projektov

Pred dvomi rokmi vysielala Joj proti šou o chudnutí Nikto nie je dokonalý, teraz jednému z kľúčových projektov Markízy bude čeliť hlavnými novinkami sezóny.

Extrémne premeny patria k hlavným základným kameňom jesennej štruktúry. Šou sa pri uvedení na jeseň 2017 zo všetkých hlavných noviniek televízie popri návrate Let´s Dance či Pevnosti Boyard alebo vlastnému Rexovi dokázala naplnením očakávaní presadiť ako jediná. Pri druhej sérii môže mať Markíza ešte väčšie očakávania, než akú sledovanosť s formátom dosahovala pred rokmi. Vtedy bolo pre ňu kľúčové, že pravidelne prekračovala 8 ratingov a úspech šou zabezpečili výskoky na 9 – 10 %.

Joj v tom čase konkurovala slovenskej verzii svetového formátu lokálnym evergreenom Nikto nie je dokonalý, ktorý ale medzičasom už nedokázal dosahovať dostatočné výkony a z obrazoviek sa stratil. Extrémne premeny boli proti relácii pravidelne jasným lídrom trhu.

Tentoraz Joj proti jednému z kľúčových programov Markízy vyťahuje rovno dva hlavné nové projekty sezóny, na ktorých intenzívne stavia aj svoju jesennú kampaň. Ako je už známe, spoločne s Extrémnymi premenami v stredu 4. septembra odštartuje nový komediálny seriál Delukse, ku ktorému však nakoniec pridáva aj druhú sezónnu novinku, zábavnú talkshow Čau, Lujza!.

Televízia tak večerný talkshow formát umiestňuje do stredu týždňa, v rovnakom stredajšom nastavení v druhom večernom pásme beží Show Jana Krausa na Prime. Inak sa obdobné formáty objavujú skôr na konci týždňa okolo víkendu, najúspešnejšia talkshow na česko-slovenských obrazovkách, Všechnopárty Českej televízie, beží roky v druhom večernom pásme v piatky, naša Jednotka zas vysiela talkshow Petra Marcina, Neskoro večer, v druhom pásme v soboty.

Čau, Lujza! sa po prvýkrát na obrazovke objaví v stredu 11. septembra. Prvú septembrovú stredu bude výnimočne vysielať seriál Delukse v dvojporcii. V rovnaký týždeň sa spoločne s Čau, Lujza! uvedie aj ďalšia novinka z druhého večerného slotu Joj, nová politická šou Na hrane. Odštartuje vo štvrtok 12. septembra, kedy bude nasledovať o 21:50 po Inkognite. Na „ostrý politický duel“, ako Joj šou novinku charakterizuje, nadviažu po 22:20 nové časti glosátorskej relácie Sedem.

Ďalšie programy už poznajú dátum štartu. V pondelok 2. septembra sa vracajú Susedia aj s Oteckami, zároveň Markíza v tento deň odštartuje jedenástu Farmu. Nasledujúci deň v utorok 3. septembra odštartuje cestovateľská novinka Jednotky S úsmevom po Slovensku a rovnako nové série Sestričiek a Česko Slovensko má talent. Vo štvrtok 5. septembra sa uvedie jubilejná 10. séria Hornej Dolnej, v sobotu 7. septembra zas nové časti rozbehnú Záhady tela aj Neskoro večer. Po Talente sa k tomu s druhou sériou vráti kontroverzná zoznamka Take Me Out.

V ďalšom týždni bude okrem nástupu Čau, Lujza! a Na hrane pútať pozornosť najmä návrat Milujem Slovensko a jeho pôvodných kapitánov. Nová séria štartuje 13. septembra. Deň predtým, vo štvrtok 12. septembra Jednotka nasadzuje nové časti Zlatých časov. Prehľad hlavných noviniek a programov jesene na Jednotke nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor