Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Programové zmeny na Kolibe: Slovania a Nový život po novom, do prime-time mieri divácky hit!

Televízna dvojka pripravila až pre druhú polovicu jari programové posily, prvé zmeny vytiahne už od najbližšieho týždňa.

Netradične pomalý bol pre pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu v televíznej reklame rozbeh obchodne kľúčovej časti jari, keď televízie v exponovanom období zďaleka nezaznamenali taký dopyt po reklamnom priestore ako pred krízou.

Kým Markíza napriek tomu vybehla rovno od začiatku marca do plného útoku, z ktorého v poslednom momente stiahla iba štart novej série Dvaja na jedného, ktorý presunula na koniec marca, Joj sa vydala presne opačnou cestou.

Televízna dvojka pokračovala v konzervatívnej štruktúre zabehnutej od januára, do ktorej v marci pridala jedinú, no pre Joj rovno najväčšiu tohtoročnú novinku, najdrahší slovenský seriál Slovania.

Joj však aktuálne ohlásila programové zmeny, ktorými reaguje na aktuálny vývoj na trhu.

Televízia netradične miesto marca pripravuje programové posilnenie pre druhú polovicu jari, pričom zmeny odštartuje už od najbližšieho týždňa.

Prvé programové úpravy sa dotknú dvoch hlavných seriálov v štruktúre Joj.

Zásadná zmena čaká na spomínaný výpravný seriál Slovania, pri ktorom televízia v najbližšie dva týždne zintenzívni jeho vysielanie.

Diváci sa sťažovali na rozťahaný dej a pomalé tempo, najmä v súvislosti s klasickým televíznym nasadzovaním jedinej epizódy do týždňa. Pri obdobných seriálových projektoch sú už pritom vďaka internetovým platformám mnohí zvyknutí sledovať rovno niekoľko dielov súčasne.

Joj už od najbližšej stredy 14. apríla upravuje vysielanie Slovanov a nasadzovať ich bude v dvoch častiach za sebou. 

Diváci sa tak okrem rýchlejšieho tempa v rámci posunu seriálového deja v jednom týždni dočkajú aj jeho skoršieho vyvrcholenia. Kým pôvodne mali Slovania do finále dobehnúť na konci mája, teraz sa tak stane v prvej polovici mesiaca.

Slovania aktuálne dosahujú podobnú výkonnosť ako ich stredajšia konkurencia na Markíze Dvaja na jedného. Tá v stredy čerpá aj z krátkej minutáže Slovanov, keď šou končí o hodinu neskôr ako seriál, pričom najsledovanejšia býva práve po skončení Slovanov. Po novom tak Joj už prekryje celé vysielanie zábavnej šou.

Túto stredu Dvaja na jedného sledovalo celkovo 390-tisíc divákov, Slovania ich mali 341-tisíc. V komerčnej cieľovke sa oba programy hýbu v okolí ratingových 7 %, Markíza bola posledne pol bodu nad touto hranicou, Joj tri desatiny pod ňou.

Joj zároveň okamžite od najbližšieho utorka 13. apríla zdvojuje vysielanie tradičného rodinného seriálu Nový život, ktorý už tak vyplní celý utorňajší prime-time dvomi časťami za sebou. Seriál zároveň ostáva v programe aj vo štvrtky s jednou časťou o 20:35.

V druhom pásme v utorok aj v stredu vysielala dosiaľ Joj reprízu kriminálky Za sklom, ktorá však výrazne prepadávala pod úrovňou desiatich podielov v komerčnej cieľovke. Podobné výkony však televízia dosahovala v utorky aj v predošlej časti jari s dovysielanými epizódami zábavnej relácie S pravdou von, program vtedy kvôli sledovanosti nemenila.

Za sklom ostane v druhom večernom pásme Joj aj naďalej, vysielať sa však bude už iba v stredy po 22:30. Na utorky do rovnakého času v druhej polovici apríla pribudne repríza komediálneho seriálu Hrobári.

Seriál 911

Joj sa však v ďalšej časti jarnej sezóny pripravuje aj na novú posilu.

Od prelomu apríla a mája by sa podľa najnovších plánov malo vysielanie seriálu Nový život presunúť iba na utorňajšie večery a Joj sa tak opäť vráti k vysielaniu dvoch častí do týždňa, avšak v jeden večer.

Na štvrtky by už od mája mala Joj vytiahnuť vysielanie novej štvrtej série akvizičného ťaháku 911, ktorý je posledným zahraničným seriálom, ktorý si udržal úspech u väčšinového publika a vysiela sa v prime-time na hlavnej stanici.

Seriál pritom Joj od druhej série zastabilizovala ako highlight pre letnú prázdninovú štruktúru, s ktorým doteraz zakaždým uhrala očakávané výsledky.

Práve tie mohli televíziu posmeliť k vytiahnutiu 911 ešte do jarnej sezóny, kedy oproti výkonom Nového života mohla očakávať zvýšenie sledovanosti.

Joj bude mať taktiež k dispozícii z akvizičných seriálov spin-off 911: Texas, ktorý po vlaňajšom uvedení prinesie druhú sériu. Minulé leto televízia oba seriály vysielala po sebe v jeden večer.

Komerčná dvojka taktiež pre túto jar ohlásila vysielanie nového dramatického seriálu Nemocnica, ktorý však nakoniec v marci ani v apríli nerozbehla.

Uvedenia by sa však podľa ďalších správ predsa len mohla dočkať druhá séria komediálneho seriálu Delukse, ktorú mala Joj uviesť v tejto sezóne. Práve tú tak môže vytiahnuť rovnako ako 911 v druhej polovici sezóny.

Prvú sériu vysielala Joj v roku 2019 v stredajšom prime-time, práve v tom sa jej po aktuálnej programovej zmene už v prvej polovici mája minú Slovania.

Markíza bude v stredy aj v máji pokračovať s vysielaním Dvaja na jedného, vo štvrtky zas tradičná Horná Dolná. Konkurencia sa Joj zmení v utorky, 4. mája do finále dôjde prvá séria seriálu Červené pásky, vystriedať by ich mohlo pokračovanie reality šou Utajený šéf.

Seriál Delukse

Čítať viac...
Nahor