Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Program roka Zem spieva: RTVS môže poriadne prekvapiť, šou sa má vrátiť už v tomto roku!

Folklórna šou Zem spieva si po dvoch ročníkoch dala pauzu, vrátiť sa môže skôr, ako sa očakáva.

Nie je žiadnym prekvapením, že po dvoch sériách Zem spieva RTVS aj jej tvorcovia majú v pláne prípravu nového ročníka. Pre televíziu sa uvedenie folklórnej šou na jar 2017 stalo absolútnym hitom, ktorý dokázal dokonca na diaľku predčiť aj vtedajší najväčší ťahák Markízy Tvoja tvár znie povedome, pričom sa jej to podarilo s programom, v ktorom stavila na tradície a ľudové umenie.

Šou Zem spieva sa napriek tomu, že finále druhého ročníka prebehlo už pred vyše rokom, dokázala stať rovno Programom roka v diváckom hlasovaní ankety Osobnosť televíznej obrazovky, vďaka čomu získala tento rok druhú sošku v rade. Vlani zvíťazila v kategórii Zábavných programov.

RTVS vysielala oba ročníky Zem spieva v jarnej televíznej sezóne. Vždy s ňou začala už v januári, finále prebiehalo v priebehu marca, resp. apríla. Šou sa dokonca dočkala špeciálneho vianočného vydania, ktoré odvysielala RTVS na Štedrý deň v roku 2017, a teda v roku vysielania prvej série.

Verejnoprávna televízia by pritom s návratom Zem spieva mala prekvapiť. Šou si dala pre tento rok pauzu, ktorú tvorcovia, okrem iného odôvodnili aj ponechaním väčšieho priestoru a času pre dorastenie nových talentov.

Samotná RTVS však naznačila, že by sa Zem spieva mohlo vrátiť už v tomto roku, a to konkrétne v jeho závere. Akým spôsobom, televízia nekonkretizovala. V pláne by tak mohla byť ako príprava ďalšieho špeciálneho dielu, tak aj samotné odštartovanie šou už koncom roka, ktorá i tak zvyčajne štartovala už v januári.

Čítať viac...
Nahor