Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Procházka na detektor lži nepôjde, odradiť ho mali novinári: Nedá sa vám vyhovieť, nič nebude!

Líder politickej strany Sieť ešte v utorok vyhlásil, že v súvislosti s detektorom lži dokonca prijal ponuku od istej televízie, vo štvrtok už polygraf odmietol. Vraj kvôli novinárom.

Divadlo okolo Radoslava Procházku a Igora Matoviča vyústilo do tlačovej konferencie Siete, v ktorej jej predseda vyhlásil, že so sporom s Matovičom končí. Urobil tak po tom, čo Matovič oznámil existenciu nahrávky, na ktorej je jasne zaznamenané, že Procházka chcel financovať svoju prezidentskú kampaň cez Matovičovu firmu načierno.

Nič tak nebude ani z detektoru lži, z ktorého chcel Procházka urobiť dokonalý cirkus. Vraj mu to začali vyčítať novinári, ktorým sa po tejto skúsenosti už nikdy nepokúsi vyhovieť. „Toľko ste dobiedzali, kedy bude to divadlo a keď som vám ho chcel ponúknuť, tak to je odrazu fuj. Markíza, Pravda, Sme, SITA, všetci mi začali vyčítať, že chcem cirkus, tak nebude cirkus. Nič nebude. Teraz prepáčte, že to takto otvorene poviem, nedá sa vám vyhovieť a ja to už ani nebudem skúšať. Čokoľvek by som urobil, naozaj čokoľvek, tak by ste na tom našli nejakú strašnú chybu. Napíšte o tom, čo len chcete,“ povedal otvorene. V rámci potvrdenia jeho vyjadrení ponúkol auditorskú správu, ktorú označil za nezávislú.

Matovič nakoniec vyhlásil, že nahrávku nezverejní. Procházka ho mal totiž upozorniť, že by šlo o trestný čin. Líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností mal požiadať generálneho prokurátora, aby písomne „usmernil všetkých prokurátorov, aby sa zverejnenie rozhovoru medzi dvoma politikmi nemohlo považovať za trestný čin“, píše TA3 na webe.

Foto: TASR

Čítať viac...
Nahor