Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Prišla RTVS o peniaze? Pravda o jej odstúpení od nového formátu Markízy!

Ešte v roku 2013 televízia ohlásila kúpu licencie nielen pre Slovenskú ale aj Českú republiku.

Ako sme vás začiatkom týždňa informovali, televízia Markíza zakúpila licenciu na u nás doteraz nevysielaný formát Your Face Sounds Familiar. Televízna šou spájajúca celebrity so speváckym formátom sa mala pôvodne vysielať tento rok na RTVS a ČT, čo potvrdila aj samotná verejnoprávna televízia.

VIDEO: Prečítajte si viac o šou Your Face Sounds Familiar

„Môžeme potvrdiť kúpu licencie na formát Your Face Sounds Familiar pre Českú a Slovenskú republiku. V tejto chvíli nebudeme komentovať žiadne ďalšie podrobnosti,“ vyjadril sa začiatkom októbra 2013 pre médiá Juraj Kadáš. Šou mali televízie spoločne odvysielať tento rok, celkovo malo vzniknúť 12 epizód. Nakoniec sa tak však nestalo a formát sa dostal do rúk Markízy. Nakoľko nebolo známe, za akých podmienok, opýtali sme sa na práva k šou telerozhlasu.

V prípade, že by licenciu na formát kúpil a nakoniec licenciu nevyužil, od licencora, spoločnosti Endemol, by plnú sumu za nevyužitú licenciu vidieť nemusel. RTVS však vysvetľuje, že licenciu nekupovala.

„O spolupráci na tomto projekte prebehli v minulosti rokovania s Českou televíziu. RTVS nebola vlastníkom licencie tohto formátu,“ vyjadrila sa Dominika Šulková. Ako ďalej dodáva, licenciu pre obe územia vlastnil český partner. Licenciu k tomuto formátu vlastnil náš partner – Česká televízia. Práva boli vykúpené pre územie Slovenska a Českej republiky. RTVS mala opciu k tomuto formátu, avšak rozhodli sme sa nevstúpiť do tejto spolupráce,“ vysvetľuje Šulková.

Koncesionári tak o peniaze neprišli, nakoľko za licenciu telerozhlas nezaplatil ani cent. RTVS nevstúpila do zmluvného vzťahu s majiteľmi licencie, teda za formát nezaplatila, finančný vklad bol iba na strane nášho partnera ČT, s ktorým sme o spolupráci na projekte rokovali, avšak RTVS sa rozhodla do tejto spolupráce nevstúpiť,“ uzatvára Dominika.

Čítať viac...
Nahor