Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Príprava tretej série Za sklom sa natiahla, zareaguje na aktuálne udalosti! Kedy sa seriál dostane na obrazovky?

Kriminálka, ktorej sa po nevydarenom nástupe druhej série predpovedal koniec mimo diváckeho záujmu, nakoniec zvládla svoj reštart, viedol až k potvrdeniu ďalšej série.

Kriminálka Za sklom, ktorá patrí k najkladnejšie hodnoteným seriálom na Slovensku vôbec, sa už pripravuje na svoju ďalšiu sériu. Seriál, ktorý bol po nevydarenom nástupe druhej sezóny na jeseň 2017 odpisovaný, keď televízia pre slabú výkonnosť seriál stopla hneď po prvej časti, sa pri reštarte druhej série v máji ďalšieho roka dočkal renesancie, pričom ju ukončil na vyšších číslach ako tú prvú.

Seriálu sa tak podarilo prilákať späť väčšinu jeho divákov a tento obrat priniesol vlani v júli už nečakanú správu, že sa Joj pustí aj do tretej série. Televíziu k realizácii mohli posmeliť aj udalosti po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, ktoré priniesli turbulentnú zmenu spoločenských pomerov v krajine.

Najväčším lákadlom seriálu je okrem náročnej produkcie práve jeho inšpirovanie sa udalosťami na Slovensku. Či už ide o situácie známe z minulosti alebo súčasné udalosti spojené s predstaviteľmi vrchovolej politiky či podnikateľmi. Televízia už pri potvrdení realizovania tretej série seriálu naznačila, že sa aktuálnym udalostiam bude venovať aj v pokračovaní seriálu. „Scenáristi by v nových epizódach chceli poukázať na zložitý súčasný stav spoločnosti a zamerať sa aj na doteraz neobjasnenú vraždu novinára,” uviedla televízia.

Na prípravu tretej série Za sklom si pritom tvorcovia vyberajú viac času. Kým po odvysielaní prvej sezóny priniesli pokračovanie seriálu už o necelý rok, teraz bude seriálová prestávka dlhšia. Podľa informácií z tvorivého prostredia však svoju úlohu zohráva práve aktuálne rýchly vývoj udalostí, pre ktorý tvorcovia s realizáciou scenárov čakali. Zároveň, nakoľko sa chcú dotknúť aj vraždy novinára, sledovať majú tiež situáciu v tomto vyšetrovaní. Turbulentný vývoj udalostí už mal dokonca priniesť aj zmenu existujúcich scenárov.

Diváci sú už však k novej sérii seriálu o krok bližšie. S nakrúcaním pokračovania Za sklom by sa malo začať ešte túto sezónu v júni, a teda v rovnakom období ako pri príprave predošlých sérií. Opäť nemajú chýbať kľúčové herecké postavy ako Ján Koleník či Tomáš Maštalír.

Podľa týchto plánov sa tak dá očakávať, že by sa tretia séria Za sklom mohla na obrazovky dostať podobne ako jej predchodkyne, v priebehu jesennej sezóny. Je pravdepodobné, že televízia s jej nasadením nebude otáľať, a to aj s ohľadom na rýchle tempo vývoja udalostí na Slovensku.

Čítať viac...
Nahor