Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Princezná, ktorú preslávila jej zlatá hviezda: Herečka pre ňu prežívala obrovské bolesti!

S vianočným obdobím neprichádzajú do programov slovenských televízií iba klasické najobľúbenejšie vianočné rozprávky, ale čoraz viac informácií uniká aj zo zákulisia ich natáčania. Medzi legendárne rozprávky jednoznačne patrí aj Princezná so zlatou hviezdou na čele, ktorá bola natočená pred neuveriteľným polstoročím v roku 1959.

Hlavnou hviezdou rozprávky sa stala Marie Kyselková, ktorá prišla na konkurz do filmu pôvodne iba na epizódnu postavu tanečnice. Princezná sa z nej stala iba náhodou, keď hlavná predstaviteľka ochorela a režisér filmu Martin Frič Mariu obsadil na jej miesto. Herečka mala pred tým minimum filmových skúseností, keď sa objavila iba v troch filmoch (Větrná hora, Bomba, Touha). Rozprávka Princezná so zlatou hviezdou sa tak stala jej najväčšou životnou príležitosťou, no zároveň aj poslednou. Marie sa viac vo filmoch nikdy neobjavila.

Dôvodom bola jej rodina, ktorej sa rozhodla naplno venovať, no jej manželstvo s Petrem Haničincem nakoniec stroskotalo. V ďalšom manželstve sa jej po synovi s Petrem narodili dve dcéry a naplno sa zamestnala ako matka a manželka.

Marie Kyselková spomína na natáčanie rozprávky rada a s láskou, no nakrúcanie sprevádzala aj jedna mimoriadne nepríjemná záležitosť. Jej legendárna hviezda, ktorú v rozprávke nosila neustále na čele, jej spôsobovala obrovské bolesti. „Jedna z múk, ktoré som pri nakrúcaní zažívala, bolo nosenie zlatej hviezdy. Skoro ráno mi ju s parochňou prilepili a až večer dávali dole. Po niekoľkých dňoch som mala cez čelo, od ucha k uchu, jeden červený rozožraný pruh,“ priznala pre Nový čas Marie.

Čítajte aj: Tajomstvo seriálu Arabela! Ako vyzerá herečka, ktorá si zahrala Arabelu dnes?

Čítať viac...
Nahor