Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Princ z Perzie: Piesky času – akčná alternatíva na sobotný večer

Producent Pirátov Karibiku pripravil ďalší veľkolepý dobrodružný veľkofilm plný špeciálnych efektov a akcií. V sobotu večer o 20.20 hod. ho uvedie TV JOJ.

Perzský vládca Šaraman kedysi prijal do rodiny k svojim dvom synom aj chudobnú sirotu Dastana a vychoval ho ako vlastného. Armáda kráľovského mesta Nasaf sa pod vedením vezíra Nizama a troch kráľovských synov vydáva na výpravu proti posvätnému mestu Alamut, ktorému vládne tajomná princezná Tamina. Po dobytí mesta sa bezstarostný a nezodpovedný Dastan stane obeťou sprisahania a obvinia ho z vraždy. Dastanovi sa podarí ujsť a jediným východiskom je spojiť sa so záhadnou Taminou, ktorá chce späť to, čo neurodzený princ v porobenom meste vzal – posvätnú prastarú dýku, ktorej prostredníctvom je možné vypustiť Piesky času, ktoré dokážu obrátiť tok času a svojmu držiteľovi umožní ovládnuť svet, pretože môže meniť budúcnosť.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]mZm2IxAD6_8[/youtube]

Dobrodružný veľkofilm vznikol na motívy videohernej série Princ z Perzie a voľne sa inšpiroval zápletkou štvrtého dielu Pesky času. Podieľal sa na ňom aj autor a dizajnér hry Jordan Mechner. Režisér Mike Newell však hľadal inšpiráciu aj v tradičnej literatúre Blízkeho Východu, napríklad v známom iránskom diele Shahnamé či v príbehoch Tisíc a jednej noci. V rámci prípravy na nakrúcanie si Newell hru aj zahral, no nebol ju, vzhľadom na náročnosť, schopný dohrať až do konca. Finále radšej prenechal svojmu asistentovi. V hlavnej úlohe princa Dastana sa pôvodne počítalo s Orlandom Bloomom či Zacom Efronom, voľba však po čase padla na Jackea Gyllenhaala, čo v konečnom dôsledku filmu iba pomohlo. Nakrúcalo sa prevažne v Maroku, kde vládli vražedné teploty nad 40 stupňov, a v štúdiu Pinewoods. Choreografiu bojových scén mal na starosti David Belle. Ak vám to meno nič nehovorí, tak vedzte, že tento chlapík vymyslel parkour!

 

Foto: JOJ

Čítať viac...
Nahor