Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Prime vyšiel štart seriálovej novinky, stala sa dokonca celodenným lídrom

Prima v nedeľu odštartovala silne promovanú novinku Svadby v Benátkach. Televízia si od nej sľubovala veľa, Nova ju prekvapila zmenou programu.

Po odchode úspešných Doktorov z Počátků na letné prázdniny sa Prima pokúsila prebrať Nove jej nedeľných seriálových divákov. Svoju novinku Svadby v Benátkach silne odpromovala, Nova sa však svojho piesočku len tak vzdať nechcela a tak operatívne do programu úspešných Doktorov vrátila. Napriek tomu, že si Nova väčšinu divákov udržala, Prima dokázala so seriálovou novinkou uspieť.

Úvodnú časť seriálu Svadby v Benátkach sledovalo nadpriemerných 982-tis. divákov (12+), čo Prime prinieslo vysoký podiel 25 %. Nova konkurovala spomínanými Doktormi z Počátků, ktorí stratili časť divákov, no s hodnotou 1182-tis. Čechov svoju pozíciu obhájili a získali podiel 29 %. Prima však v tomto seriálovom súboji dokázala vyhrať v domovskej cieľovke Novy 15 – 54, kde konkurenčný seriál zdolala o percento s výsledkom 24 %.

Prime tak štart novinky vyšiel a dokonca si celodenne v 15+ pripísala aj celodenné víťazstvo, keď získala podiel 16,6 %. Nova zaostala o pol percenta, Jednotka ČT o vyše percento. Už o týždeň by mali Svadby v Benátkach dostať miernejšie konkurenčné prostredie, keď Nova zatiaľ ponecháva v programe plánovaný film Muži v čiernom, ktorí proti seriálu Primy rozhodne tak vysoký výsledok nezaznamenajú.

Zdroj dát: Mediaguru.cz

Čítať viac...
Nahor