Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prime-time v apríli: Do finále Čo ja viem, Som mama aj Strážmajster Topinka, vytratí sa S pravdou von! Bude pokračovať?

Aj od apríla sa bude upravovať televízna štruktúra, najvýraznejšie sa bude meniť prime-time trhovej dvojky.

Jarná televízna sezóna sa blíži do svojho polčasu. Nakoľko už dnes televízie nevynechávajú ani začiatok roka a investujú doň v ostatných rokoch oveľa viac ako v minulosti, mení sa tým aj nasadzovanie projektov a ich finišovanie.

Kým v minulosti bolo bežné stavenie na hlavné ťaháky od začiatku marca, resp. v tomto období, dnes sa televízie snažia naplniť štruktúry už v úvodnej fáze roka. Platilo to pri skorom nástupe Čo ja viem, Oteckov, nasadení nákladnej Autoškoly či taktiež nákladného Siedmeho neba alebo aj novej série Som mama a viacerých noviniek.

Dnes tak aj hlavné projekty nekončia v okolí júna či mája, kedy od televízie postupne pre pekné počasie ubúdajú diváci a zároveň sa od komerčných staníc sťahujú k hokejovým majstrovstvám sveta či iným športovým podujatiam, ale už aj uprostred hlavnej časti sezóny.

Platí to i o jednom z ťažiskových projektov Joj V siedmom nebi, ktoré zopakovalo nastavenie spred roka a s aktuálnou sériou sa rozlúčilo už tento mesiac. Televízia v nedeľu ponúkla poslednú epizódu aktuálnej série, najbližšie nedele plánuje televízia vyplniť filmami. Zmení sa tak konkurencia pre The Voice Česko Slovensko, ktoré malo túto nedeľu padnúť na dosiaľ najslabší výkon pod úrovňou ôsmich ratingov. Zmena sa bude týkať aj konkurencie na verejnoprávnej Jednotke. Tam do finále dôjde seriál Strážmajster Topinka, ktorý poslednú 13. časť ponúkne v nedeľu 7. apríla.

Budúci mesiac čaká finále aj na ďalší komediálne ladený seriál Som mama. Ten sa po dvoch sériách blíži do konca, televízia sa chce vrátiť k dvojitému nasadzovaniu počas stredajšieho prime-time, keď odsunie za desiatu hodinu neúspešný Reštart. Som mama by mala finálovú dvojepizódu odvysielať v stredu 10. apríla. Zároveň do finále dôjde aj spomínaný Reštart.

S jarnou sezónou sa budúci mesiac rozlúči tiež zábavná vedomostná šou Čo ja viem, ktorá patrí k najsledovanejším programom ostatných mesiacov. Jednotka s jej vysielaním začala netradične skoro, už v polovici januára, pričom v minulosti šou zvykla štartovať v období Veľkej noci. Čo ja viem posledné naplánované premiérové vydanie v aktuálnej sezóne ponúkne v piatok 5. apríla.

Uzavretie premiérových častí v tejto sezóne by malo čakať aj na ďalšie zábavné programy RTVS. Jednotka už v prvú aprílovú sobotu ponúkne len reprízovú časť relácie Záhady tela. V apríli tiež televízia dovysiela nové časti štvrtkovej relácie Zlaté časy.

Joj zároveň v priebehu obchodne najdôležitejšej časti sezóny vráti na štvrtkové večery zábavnú reláciu Inkognito, ktorú tak bude opäť, ako v minulosti, vysielať v dvojitom nasadení v kombinácii s pondelkami. Z programu sa tak vytratí novinka S pravdou von, ktorú do programu nasadila hneď od januára. Televízii sa s ňou darilo do príchodu Hornej Dolnej, následne sa prepadla do podpriemerov.

Televízia už oficiálne potvrdila, že S pravdou von počíta aj naďalej, v marci dovysielala prvú sériu programu. „Pokračujeme v nakrúcaní nových častí,“ informovala Joj. V zálohe jej pritom ostáva aj nová séria rodinného seriálu Naši či pripravovaná väčšia šou Rozum v hrsti, v ktorej sa na obraz vrátia vo dvojici Marcel Forgáč a Milan Zimnýkoval.

Markíza aj v apríli ostane verná svojmu nastaveniu, nakoľko ho poväčšine rozbehla až na začiatku hlavnej časti sezóny. V marci iba rozbehla nových Susedov, Hornú Dolnú a Kuchyňu, rovnako tak šou Dvaja na jedného, ktorá pri svojom minulotýždňovom návrate nemala nadviazať na vysoké čísla z vlaňajšieho pilotného dielu a napodobniť už mala úroveň Chart Show. Pokračovať bude i Dobre vedieť či Kameňák, ktorý však nesplnil očakávania a televízii vôbec nefunguje.

Čítať viac...
Nahor