Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Prime katastrofálne prepadol Súboj národov, chce sa ho zbaviť

Túto jar sa spoločným česko-slovenským projektom na Prime nedarí. Kým spevácka šou X Factor sa dokázala vyšplhať aspoň k podielom okolo 16 % v 15-54, súťažno-zábavná šou Súboj národov po troch častiach prepadáva čoraz viac.

Šou testujúca vedomosti Čechov a Slovákov, Súboj národov, nespĺňa očakávania ani jednej z televízii. Kým Jojke v piatkovom prime-time generuje podiely aspoň okolo 14-15 %, Prima v sobotu po zaradení šou však extrémne spadla. V porovnaní s dovtedy vysielanou šou Máme rádi Česko prišla televízia o približne 400-tis. divákov, keď si ostatnú tretiu časť Súboja národov pozrelo podľa portálu Mediaguru.cz slabých 240-tis. divákov. V podieloch to znamená výsledok iba 6 % a to v oboch hlavných cieľovkách, oproti prvej časti šou stratila okolo 140-tis. divákov.

Napriek tomu, že ešte v pondelok Prima promovala Súboj národov aj na najbližšiu sobotu o 20:15, v utorok už prišla s náhlou programovou zmenou. S okamžitou platnosťou od najbližšej soboty pred reláciu zaraďuje na ôsmu filmy, najbližšiu sobotu ponúkne Troch mušketierov z roku 1993, informuje portál Digizone.cz. Súboj národov sa tak bude po novom vysielať od desiatej až pol jedenástej večer.

Podľa našich informácií však nejde o jedinú zmenu, ktorá šou postihne. Napriek tomu, že je naplánovaných 12 epizód, po ktorých by malo byť jasné, ktorý z národov je úspešnejší, v Prime už nie je záujem odvysielať všetkých 9 kôl. Šou tak skončí pravdepodobne skôr.

Ostatnú sobotu konkurovala česko-slovenskej relácii nová vedomostná šou Českej televízie Najchytrejší Čech. Jej výsledok sa s výkonom šou na Prime nedá porovnať, pozrelo si ju vyše milión divákov pri podieli 27 %. Aj na Jojke konkuruje Súboju národov vedomostná relácia na verejnoprávnej televízii, proti sebe sa projekty stretli zatiaľ dvakrát, v oboch prípadoch bola RTVS úspešnejšia. Čítajte viac.

Čítať viac...
Nahor