Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Televízia

Prima spustí dva nové kanály! Dostupné môžu byť aj u nás

Ešte do konca tohto roku si dáva Prima záväzok spustiť dva nové kanály. Oba by mali byť pritom neplatené a zamerané najmä na filmy.

prima max

Prvým z dvojice kanálov je priamo ďalšia v poradí už piata stanica Prima Group. Pôjde o filmovú stanicu s názvom Prima MAX, v ktorej ponuke by sa však mali objaviť aj seriály. „Nový kanál Prima MAX s prevažne filmovým obsahom vhodne doplní našu televíznu ponuku v rámci multikanálovej stratégie, kde má každá z našich staníc jasne profilovanú programovú ponuku,“ povedal generálny riaditeľ Primy, Marek Singer.

Stanica Prima MAX bude šírená v rámci pozemného vysielania tzv. tretieho multiplexu Českých Radiokomunikácí, zároveň sa bude postupne zaraďovať do ponuky operátorov.

prima comedy central

Druhým novým kanálom, ktorý pribudne do skupiny Prima Group je stanica Prima Comedy Central, ktorú spúšťa televízna skupina v spolupráci so spoločnosťou Viacom International Media Networks. Tá bude zabezpečovať, ako oznámila Prima, „exkluzívny a pôvodný obsah globálnej siete Comedy Central“, Prima zabezpečí samotný chod stanice. „Máme radosť, že môžeme na trh priniesť nový komediálny kanál, ktorý ponúkne náš najlepší prémiový obsah aj širokému publiku v Českej republike. Dôležitou podporou pre Viacom Come Central je zapožičanie značky Prima pre nový kanál a taktiež predaj reklamy spoločne so stanicami Prima Group,“ povedal Bartosz Witak, General Manager of Viacom International Media Networks CEE & Israel.

Kanál Prima Comedy Central bude dostupný v rámci pozemného multiplexu 4 spoločnosti Digital Broadcasting.

Portál Živé.sk očakáva, že by mohli kanály dostupné aj u nás podobne ako ďalšie české stanice, ktoré nakupujú licencie len pre české územie. Príchod nových staníc Primy by tak mohol opäť viac ovplyvniť situáciu na Slovensku, kde české stanice zaznamenávajú veľkú pozornosť slovenských divákov.

Čítať viac...
Nahor