Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prima robí radikálny krok, ako pred rokmi Joj: Zásadne mení hlavné spravodajstvo, spúšťa Veľké správy!

Prima sa púšťa do zmeny, ktorá sa Joj neosvedčila.

Už od júla pripravuje Prima vo svojom vysielaní radikálnu zmenu. Dotkne sa výkladnej skrine každej televízie – spravodajskej hodiny, v ktorej sa televízia vydáva cestou, akú kedysi skúsila Joj.

Prima od 1. júla upraví svoje spravodajské vysielanie významným spôsobom. Rozhodla sa predĺžiť svoje hlavné spravodajstvo z 25 na 45 minút, pričom ho adekvátne aj premenuje keď miesto Správy FTV Prima bude niesť názov Veľké zprávy.

Televízia pritom robí rovnaký krok ako v roku 2013 Joj. Jediným rozdielom je, že kým slovenská stanica vysúvala svoje hlavné spravodajstvo z 19:30 na 19. hodinu, Prima predlžuje hlavné spravodajstvo, pričom nemení jeho štart. Ten bude naďalej o 18:55.

Joj sa v roku 2013 rozhodla presunúť tematické spravodajstvo Krimi z 19. hodiny na 20. hodinu na Plus, čím vytvorila priestor pre Veľké noviny. Aj ona zvolila tento názov práve pre rozšírenie minutáže relácie. Mnohí považovali označenie „veľké“ pre spravodajstvo ako neprirodzené.

Rovnaký krok s tematickým krimi spravodajstvom robí aj Prima. Tá v prípade Krimi Zpráv, ktoré dosiaľ vysielala o 19:25 však nenájde relácii nové miesto, keď ju pohltia Veľké správy. „Velké Zprávy ponúknu divákom prostredníctvom živých vstupov reportérov z regiónov dianie v Česku v priamom prenose. Redakcia Krimi zpráv spojila sily s redakciou domáceho spravodajstva. Väčší priestor dostanú tiež témy zo zahraničia. Po novom vsádzame namiesto klasických reportáží práve na živé vstupy z miest v reálnom čase. Naživo pokryjeme dianie v celej Českej republike. Divákom ponúkneme ešte viac správ z domova i zo sveta a nebojíme sa žiadnych tém,“ hovorí Jitka Obzinová, šéfredaktorka spravodajstva a publicistiky televízie Prima.

Prima chce novými správami reagovať na stále divokejšie dianie doma i vo svete, ktoré chce pokryť na väčšom priestore. Tvrdí, že 25-minútové správy, do ktorých sú natlačené všetky udalosti, začínajú byť po celom svete minulosťou. Na Slovensku pritom je práve dĺžka spravodajstiev dlhodobou témou, keď podľa niektorých názorov je prehnaná. „Dobre vieme, že dnešný divák chce informácie dostať pokiaľ možno ihneď a živé vstupy sú skvelou príležitosťou, ako správu podať rýchlo, prehľadne a jasne. Viac živých vstupov, najnovšie informácie, aktuálny vývoj. Nová podoba, nové zistenia, nové súvislosti, to zásadné a naživo z celej Českej republiky. Sme tam, kde sú naši diváci, vsádzame na silu regiónov a veríme, že nové Velké Zprávy pre nich budú skvelým zdrojom o dianí u nich doma aj vo svete,“ doplnila Obzinová.

Krok, ktorý už v júli urobí Prima, sa pritom Joj nevyplatil. Televízia vydržala v novom nastavení spravodajstva necelý rok, než svoje hlavné spravodajstvo v lete 2014 opäť skrátila a vrátila na 19:30. O polroka neskôr zároveň zrušila názov Veľké noviny a vrátila sa k pôvodnému pomenovaniu Noviny TV JOJ.

Čítať viac...
Nahor